Chladiaca vitrína nielen chladí

Štandardný

     S rôznymi typmi komerčných vitrín sa dnes stretávame na každom kroku.  Obchodníci vedia veľmi dobre, čo všetko sa dá do nich uložiť. Vhodne naaranžovať tovar, vhodne umiestniť tú pravú vitrínu v ich obchodnom priestore. Umožniť zákazníkom prehliadnuť si ponúkaný sortiment tovaru a niekedy aj impulzívne si vybrať z vitríny nejaký ten výrobok.  Určite tak trocha závisí aj od fantázie, čo všetko sa dá lákavo umiestniť do chladiacej, nechladenej alebo aj vyhrievanej vitríny. V chladiacich vitrínach  sa môžu skladovať balené potraviny, koláče, bábovky, cukrárenské aj mäsové výrobky, mnohé druhy šalátov. Rôzne typy vitrín umožňujú upozorniť zákazníkov na potravinové produkty a zároveň udržiavať bezpečnú teplotu ich skladovania.  Potraviny vo vitríne sú chránené pre možnou kontamináciou z okolia. Chladiaca vitrína teda chráni aj zdravie.

Chladiaca vitrína
Chladiaca vitrína spraví vašu prevádzku profesionálnejšou

Chladiaca aj nechladiaca vitrína v jednom 

    Svojim dizajnom a konštrukciou sú  vitríny  všestranné a prakticky nevyhnutné pre rôzne stravovacie zariadenia. Pekárne, cukrárne, kaviarne, predajne lahôdok alebo aj  sushi barov. Všade tam sú používané nielen chladiace vitríny. Medzi obchodníkmi sú obľúbené vitríny s dvojitou teplotou. Používajú sa v kombinácii na vystavenie výrobkov estetickým spôsobom a zároveň zabezpečujú správnu teplotu skladovania rôznych potravín. Zákazníci si môžu vybrať z množstva potravín skladovaných pri rôznych teplotách bez toho, aby museli prechádzať po predajni z jednej strany na druhú. Zákazníci si môžu prezerať tovar na jednom mieste. Ponuka takýchto vitrín je na trhu skutočne pestrá. Sú dostupné v chladiacich, vyhrievaných, dvojteplotných, nechladených alebo suchých variantoch. Majú mimoriadny význam v obchodoch so zmiešaným tovarom, koncesionárskych stánkoch, pekárňach, lahôdkach, kaviarňach a v reštauráciách. 

Chladiaca vitrína
Podlhovastá chladiaca vitrína

Chladiaca vitrína pre pekárne 

    V lahôdkarských vitrínach môžete skladovať mliekarenské výrobky, surové mäso, údeniny, cestoviny, syry, klasické aj zeleninové šaláty či lahôdky. Pre predajne pekárskych výrobkov sú k dispozícii  nechladené aj chladiace varianty vitrín. Chladiace pekárske vitríny využívajú systém núteného chladenia vzduchom. V takomto systéme chladenia cirkuluje studený vzduch vo vnútri vitríny pomocou ventilátorov. V chladených vitrínach môžete skladovať balené potraviny, koláče, bábovky, pečivo a iné zákusky. Personál predajne  by mal vedieť nastaviť množstvo prúdiaceho vzduchu tak, aby nedochádzalo k nežiaducemu vysýchaniu uskladnených pekárskych výrobkov.