Detské matrace – vyspite sa do ružova

Štandardný

detske matrace najmatrace.skJedným z veľkých momentov pre deti je ten, keď vymenia detskú postieľku za svoju vlastnú posteľ. Je dôležité zabezpečiť im detský matrac, ktorý je bezpečný, a na ktorom si môžu užiť dostatočné množstvo spánku. Vďaka kvalitnému matracu sa vyhnete rizikám ako sú problémy s chrbticou, dýchacie problémy a alergie. Pri kúpe detského matraca by ste mali mať na mysli hlavne komfort svojho dieťaťa a nie to, aký má matrac dizajn či farbu.

Aké detské matrace sú najlepšie?

Pre malé deti od 3 do 8 rokov je spánok naozaj dôležitý. Je dôležitý preto aby mohli správne rásť, mali potrebnú energiu počas dňa, vyhýbali sa podráždenosti, cukrovke, sociálnym problémom s rovesníkmi a boli imúnne voči vírusom.

Pre deti od 9 do 12 rokov, hoci počet hodín spánku nie je rovnaký ako v mladšom veku, spánok ostáva naďalej dôležitým a to hlavne pre zmeny v strednej fáze vývoja, hormonálne zmeny. Aby ich rast pokračoval bez komplikácií potrebujú dostatočný oddych.

Najlepším riešením je zabezpečiť detský matrac, ktorý je nový a kvalitný. Vyhnúť by ste sa mali použitým matracom, ktoré sú už opotrebované, ich kvalita je nižšia a naviac ani neprešli dostatočnou dezinfekciou. Pri kúpe matraca by ste s predavačom mali prekonzultovať z akého materiálu je matrac, o ktorý máte záujem vyrobený. Dnes sa vyrábajú matrace z chemických látok, ktoré môžu byť pre tie najmenšie deti toxické. Keďže deti sú ešte len vo vývoji, sú oveľa náchylnejšie na rôzne choroby.

Kvalitný spánok z prírodných materiálov

Deti spia viac hodín ako dospelí a tak so svojím matracom strávia veľkú časť dňa. Nesprávny materiál môže spôsobiť kašeľ, astmu, problémy sliznice, bolesť hlavy, nevoľnosť. Menej vhodné sú detské matrace obsahujúce polyuretán, pretože sú vyrábané z nafty a toxických látok. Rovnako sa neodporúčajú matrace vyrobené z pamäťovej peny. Našťastie existuje množstvo materiálov určených na to, aby si deti mohli oddýchnuť zdravým spôsobom. Medzi tieto materiály patrí 100% organická bavlna alebo prírodný latex. Tieto ponúkajú mäkkosť a pohodlie dieťaťu počas spánku. Je vhodné zvoliť matrac potiahnutý termo-látkou, vďaka ktorej vášmu dieťaťu nebude ani príliš teplo ani príliš zima. Na mysli by ste mali tiež mať aj to, že deti rastú rýchlo a preto by ste mali zvoliť vhodný rozmer.

Keďže každému vyhovuje niečo iné, najlepšie asi bude zobrať vaše dieťa do špecializovanej predajne, kde si môže detský matrac priamo vyskúšať. V takejto predajni vám určite aj odborne poradia a odporučia najlepší matrac pre zdravý spánok vášho dieťaťa.

detske matrace najmatrace.skjpg