Dreváky ako zdravotná, ale aj módna obuv

Štandardný

Dreváky, ako to už samotný názov napovedá, sú typom obuvi, ktorá je vyrobená z dreva, prípadne obuv, ktorá je aspoň čiastočne drevená. Tradičné celodrevené „kúsky“ sa v minulosti radili predovšetkým k ochrannej pracovnej obuvi. Využívali sa najmä na práce v poľnohospodárstve, napr. na farmách, podobne ako neskôr gumáky. Dnes sú už dreváky bežne používané ako veľmi štýlová a módna vychádzková obuv a to najmä v letných mesiacoch. V súčasnom modernom prevedení však majú drevenú prevažne už iba podrážku či podpätok a vrchná časť je kombinovaná z rôznych iných materiálov, napr. z kožených remienkov rôznej šírky. Veľmi populárne sú však aj dreváky ako zdravotná obuv.

dreváky

Sú v móde a sú jednoducho dokonalé!

Dreváky ako zdravotná – ortopedická obuv

Práve tieto sú dnes veľmi vyhľadávaným typom obuvi nielen pre seniorov a ľudí, ktorí už nejakými zdravotnými problémami trpia (napr. bolesti nôh a chrbtice), ale pre všetkých, ktorí preferujú maximálne pohodlnú obuv a chôdzu bez bolesti. Zdravotné ortopedické topánky sa osvedčili aj ako pracovná obuv, najmä v profesiách, ktoré si vyžadujú dlhodobé státie na nohách, ako napr. zdravotnícky personál, kaderníčky, predavačky a podobne. Takýto kvalitný typ obuvi napomáha správnemu držaniu tela, optimálnej polohe chodidla a zároveň tak šetrí vaše kĺby aj chrbticu. Výhodou je aj pomerne dlhá životnosť, nakoľko sú zdravotné ortopedické dreváky vyrobené prevažne len z prírodných materiálov.

dreváky

Čo tak jemne skrytý ľudový vzor?

Letné vychádzkové dreváky, s ktorými budete šik a trendy

Okrem zdravotnej obuvi sú tu však aj veľmi trendové letné vychádzkové druhy tejto dreven obuvi, ktoré sú dnes na trhu dostupné v pestrej škále rôznych variant na vysokých aj nízkych či klinových a platformových podpätkoch v prevedení sandálikov s remienkom na zapínanie okolo členku alebo aj ako praktické šľapky. Môžete si zvoliť aj veľmi efektné retro verzie drevákov alebo naopak modernejšie verzie, napr. so strapcovými alebo metalickými aplikáciami. Takéto štýlové dreváky určite oceníte aj na letnej dovolenke alebo pri potulkách mestom.