Malaga, to je bašta španielskej histórie

Štandardný

Španielsko je tak obrovská krajina, že odporúčaní na konkrétnu destináciu môžete dostať neúrekom. Preto je dobré si spraviť poriadny prieskum a prispôsobiť ho svojim turistickým potrebám. Nie každý obľubuje kvantum času stráveného na pláži. Máme tu aj iné typy ľudí, ako sú napríklad návštevníci krajiny, ktorí precestujú najradšej celé okolie miesta pobytu. Zabudnúť nesmieme ani na milovníkov histórie. Ide to však aj skĺbiť. Malaga sa nachádza na juhu Španielska a môžete si užiť slnenie na krásnych plážach v príjemne teplom mori. Zároveň ponúka obrovské množstvo historických stavieb a pamiatok.

malaga

Malaga je zdrojom bohatej histórie a krásnych uličiek.

Malaga nie je len o meste, ale i jej okolí

Malaga je hlavné mesto autonómnej oblasti Španielska, ktorá sa volá Andalúzia. Dobrou správou pre milovníkov relaxu je, že leží na pobreží Costa del Sol. Toto pobrežie je mimoriadne dlhé. Uznajte, že 150 kilometrov je skvelá príležitosť na to nájsť si svoje kľudné miesto pri mori, čo poviete? Tento fakt je jednou z hlavných príčin, prečo je tak navštevovaná. Teploty sú tu ideálne dovolenkové, predsa len mesto leží iba 130 kilometrov od afrického pobrežia. Preto nie je nič nezvyčajným ak sem vyrazíte i počas zimy, keďže teploty sa tu pohybujú v tomto období tesne pod 20 stupňov. Cez leto vás však slniečko rozpáli aj na 35 stupňov. A to si už pýta drink a morské osvieženie.

malaga

Malaga ponúka k návšteve aj nádherný hrad.

Malaga v znamení spaľujúceho flamenca

Malaga sa teší bohatej histórii. Jej počiatok sa datuje až do 7. storočia pred našim letopočtom. Je tak jedným z najstarších miest na svete. Založili ho Feničania, ale nájdete tu pozostatky aj z rímskej ríše. Pokiaľ milujete výhľady, nesmiete vynechať prechádzku na kopec Gibralfaro, odkiaľ si vychutnáte dychberúci pohľad na mesto i more zároveň. Navštíviť tu môžete aj hrad. Pokiaľ máte záujem o veľké udalosti a neviete, v ktorom období do Malagy vycestovať. Augustové oslavy Feria de Malaga patria medzi top akcie roka, a tešia sa veľkým návštevám, keďže sa konajú uprostred dovolenkovej sezóny. Zažijete tu na vlastnej koži nespútanú a spaľujúcu flamenco show. Víno tu tečie potokom a nechýba ani skvelé jedlo. Pokiaľ obľubujete španielsku kinematografiu, je pre vás filmový festival Malaga ako stvorený. Čarovné sú tu aj konajúce sa veľkonočné sviatky. V Malage sa skrátka nebudete nudiť.