Nočné stolíky nesmú v spálni chýbať

Štandardný

Posteľ je bezpochyby tým najdôležitejším kusom nábytku v spálni, no miestnosť by nebola kompletná, keby pri tej posteli neboli aj pekné nočné stolíky. Nočný stolík je akýmsi ostrovčekom našich nočných potrieb, pretože na ňom nájdete nočnú lampu, okuliare, vreckovky, pohár vody a mnoho ďalších vecí, ktorých výber závisí len na vás. V podstate plnia nočné stolíky dve funkcie a to tak praktickú na odkladanie vecí, ako aj estetickú – vďaka nemu pôsobí posteľ kompletne. Vybrať si však ten správny stolík, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale aj plniť svoju funkciu, je pri dnešnej ponuke naozaj ťažké. Ponúkame vám preto zopár jednoduchých rád s ktorými bude jeho kúpa pre vás podstatne ľahšia.

nočný stolík

Stolík s 3 zásuvkami Vám zaručí dostatočný úložný priestor

Nočné stolíky – najprv posteľ !

Základným pravidlom je, že nočné stolíky kupujeme až vtedy, keď už máme posteľ. K nej potom ladíme stolíky, pričom berieme do úvahy výšku postele aj s matracom – ideálny nočný stolík je rovnako vysoký ako posteľ, aby vám zabezpečil pohodlie pri odkladaní vecí. Prehodnoťte aj veľkosť stolíkov a to, či potrebujete aj nejaký odkladací priestor vo forme zásuviek alebo uprednostníte minimalistický vzhľad a zvolíte radšej stolík bez úložného priestoru. Materiál je tieť dosť podstatný. Na výber máte nočné stolíky z masívu, umelého aj prírodného ratanu, lamina, kože, plastu, kovu, skla, ekokože, čalúnené z látky a mnoho ďalších. Snažte sa hlavne, aby stolíky ladili s posteľou a ostatným nábytkom v spálni a vytvárali zaujímavý celok.

dokonale zladené nočné stolíky s ostatným nábytkom

Dokonale zladené nočné stolíky s ostatným nábytkom

Nočné stolíky a ich dizajn

Vzhľad nočných stolíkov je pre nás jedným z najdôležitejších faktorov. Výhodou je, že si vďaka pestrej ponuke môžeme vyberať z nekonečného množstva stolíkov, ktoré sú nielen funkčné, ale aj pekné.Stolíky by mali byť niečím jedinečné, mali by vás zaujať hneď na prvý pohľad a spolu s ostatným zariadením v spálni musia dokonale ladiť. Nemusíte však kupovať dva rovnaké nočné stolíky – kľudne povoľte uzdu svojej fantázie a kúpte na každú stranu postele iný nočný stolík. Tento trend je čoraz populárnejší, stačí si na internete vyhľadať zopár obrázkov na inšpiráciu a sami budete prekvapení, ako rýchlo sa vám táto myšlienka zapáči.