Aká by mala byť starostlivosť o textilné topánky?

Štandardný

Topánky nám slúžia denne niekedy dokonca aj celé dlhé hodiny, musia zvládnuť rozličné typy terénu aj rôzne vplyvy počasia, či už prší, sneží alebo páli slnko. Preto si za svoje služby určite zaslúžia aj trocha našej pozornosti a starostlivosti. A v neposlednom rade aj ich životnosť sa odvíja práve od vhodnej a pravidelnej starostlivosti a ak ste už raz investovali do naozaj kvalitnej, pohodlnej a štýlovej obuvi, zaiste sa s ňou nechcete príliš skoro rozlúčiť. Ako sa teda správne starať o svoju obuv? Určite je v prvom rade potrebné presne vedieť, z akého materiálu sú topánky zhotovené a na základe toho potom zvoliť aj správne prípravky a starostlivosť.

Starostlivosť o textilnú obuv a športové topánky

topánky

Textilné topánky môžete oprať aj v práčke. Zvoľte šetrný prací program a jemný prací prášok, ale aviváž určite vynechajte

O starostlivosti, ktorú potrebuje kožená obuv sa už veľmi veľa popísalo, ako sa však správne postarať o textil? Určite niektoré druhy textilnej obuvi nechýbajú ani vo vašom botníku, veď napr. športové tenisky patria k mimoriadne obľúbenému typu obuvi podobne ako balerínky, sandále, ale aj elegantné spoločenské sandálky. Najčastejšou otázkou je, či prať alebo neprať tenisky v pračke. Ak zvolíte šetrný prací program a jemný prací prášok, môžete tenisky pokojne oprať, ale aviváž určite vynechajte a pri sušení ich vyplňte papierom, aby si tenisky zachovali svoj tvar. Na ostatné typy textilnej obuvi sú vhodné napr. špeciálne penové prípravky na čistenie, ktoré po vysušení jednoducho vyprášite a tiež gumené kefky či čističe škvŕn na textil.

topánky

Textilná obuv si vyžaduje starostlivosť, s použitím špeciálnych prípravkov

Len čisté topánky sú pekné topánky!

Nezabúdajte na pravidlo, že iba čisté topánky = pekné topánky, preto sa o tie svoje naozaj dobre starajte, či už sú kožené, textilné, lakované, gumené alebo syntetické. Každý druh topánok tiež využívajte iba do podmienok, pre ktoré sú určené – vychádzkové na vychádzku, športové na šport a spoločenské vo vnútorných priestoroch. Za správnu starostlivosť sa vám odmenia nielen pekným a udržiavaným vzhľadom, ale aj dlhšou životnosťou.