Lacné obliečky do každej novej domácnosti

Štandardný

Všetci to raz spoznáme. Po dlhom čase bývania v spoločnej domácnosti s rodičmi alebo ako študenti na internátoch sa sťahujeme do vlastného bytu, domu alebo podnájmu. Čaká vás pomerne krásna starosť súvisiaca s poznávaním okolia, susedov, podnikov ale aj kompletné zariaďovanie domácnosti. Je pochopiteľné, že máme v hlave zmätok a stres ale ako so všetkým, aj s týmto sa musíme popasovať. Keď už sme sa však rozhodli ísť do prenájmu alebo sa lepším spôsobom zadlžiť na celý život, určite mnohí z nás hľadáme tie najlacnejšie spotrebiče, hrnce ale aj lacné obliečky do postele. Práve o nich si povieme nižšie v článku.

lacné obliečky
Do novej domácnosti patria aj nové obliečky

Sú lacné obliečky nekvalitné?

Najprv si odpovedzme na otázku, prečo sú obliečky do postele také drahé. Je to preto, že sú vyrábané z drahých materiálov. Vyšší počet vlákien, materiály ako egyptská bavlna a iné kvalitnejšie materiály sú drahšie na výrobu. Pripočítajme k tomu ešte náklady na pracovnú silu, náklady na distribúciu, marketing, odlíšenie sa od konkurenta a prirážku maloobchodníka a celá táto suma sa prenesie na spotrebiteľa.

Samozrejme, tie najkvalitnejšie obliečky sú vyrobené z egyptskej bavlny, hodvábu, saténu, ľanu ale existujú aj bambusové obliečky, pretože dokážu samy regulovať teplotu, udržať vás v suchu, byť príjemné na dotyk, chrániť vás pred alergiami a vydržať po dlhší čas. O tieto obliečky by ste sa mali zároveň zaujímať. Kde však nájsť lacné obliečky?

lacné obliečky
Aj lacné obliečky nakupujte u overených predajcov

Kde hľadať lacné obliečky

Tak ako u všetkých predávaných produktoch, aj pri týchto sa odporúča nakupovať vo výpredajoch alebo v zľavách. Aj tie lacné obliečky hľadajte predovšetkým u certifikovaných predajcov. Vždy sa ubezpečte, že ide o pravý kvalitný výrobok – teda pravú egyptskú alebo americkú bavlnu. Pozor si dávajte predovšetkým na lacné obliečky z Ázie, ktoré sú často nepravé a vyrobené zo škodlivých materiálov, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie. Aj toto riziko je z časti regulované Európskou Úniou, ktorá zavádza antidumpingové opatrenia v podobe cieľ, kvót, kvalitatívnych noriem a povinných licencií na ochranu domácej produkcie.