Nie každá kuchyňa disponuje odťahom, na ktorý by sa dal pripojiť digestor. V minulosti to bol neriešiteľný problém. V posledných rokoch však výrobcovia ponúkajú riešenie, ktoré je podobne účinné ako digestor s odťahom a zároveň cenovo dostupné – recirkulačný digestor s filtrom. Digestor, ktorý nepotrebuje žiadny odťah ani napojenie na komín, má integrovaný uhlíkový filter, ktorý dokáže urobiť podobnú službu, ako klasický odsávač pár. Líšia sa len v tom, že u klasického odsávača sú všetky páry odvedené mimo miestnosti, zatiaľ čo u bezodťahového digestora sú výpary cez filter vyčistené a vrátené späť do miestnosti. Pre tento dôvod je počas varenia alebo po ňom dobré miestnosť vyvetrať, aby sa tu nedržala vlhkosť.
Digestor s filtrom ponúka jednoduchú inštaláciu
Montáž tohto zariadenia je jednoduchá a väčšina ľudí ju so správnym náradím zvládne aj sama. Digestor môžete zavesiť buď pod hornú skrinku, alebo do voľného priestoru nad varič, a to do takej výšky, aby ste pri varení pohodlne dosiahli do jednotlivých hrncov, ale zároveň do takej výšky, aby dochádzalo k filtrácii pár. Potom už len ostáva zapojiť digestor s filtrom do zásuvky. Skvelé je, že tieto odsávače sú rovnako dostupné aj s integrovaným osvetlením. Zvyčajne nie je ani nutné, aby odsávanie bolo závislé na zapnutom svetle a naopak. Inými slovami, svetlo si zapnete podľa vlastného uváženia a môžete využívať bez toho, aby ste museli spustiť odsávanie.
Meňte filtre podľa odporúčaní
Dôležitá vec, na ktorú by ste nemali u bezodťahových digestorov zabúdať, je pravidelná výmena uhlíkového filtra. Frekvencia obmeny samozrejme závisí na tom, ako často varíte. Všeobecne však platí, že je dobré vymeniť filter raz až dvakrát za rok. U niektorých značiek musíte vymeniť celú časť s filtrom, u iných stačí vymeniť samotný plát filtra, čo je samozrejme rádovo lacnejšie. Pri výmene filtra by ste zároveň mali vyčistiť aj kovovú ochrannú mriežku.