5 dôvodov prečo mať doma poschodové postele

Štandardný

Vyhotovujú sa v rôznych štýloch

poschodová posteľ

poschodová posteľ rea pikachu

Poschodové postele prešli dlhou cestou čo sa týka štýlu a dizajnu. Poschodové postele sa prevažne vyrábajú pre deti a to dovoľuje pri zariaďovaní izby použiť fantáziu a kreativitu. Nemusí to byť klasická posteľ zo samostatnej kovovej alebo drevenej konštrukcie. Dnešné poschodové postele môžu byť vstavané či sklápacie, môžu byť zostavené tak, že spodná posteľ je súčasťou rozkladacej sedačky a priestor slúži dieťaťu aj ako posedenie či miesto s PC. Možností je skutočne veľa.

Poschodové postele sú zvyčajne vyrobené pre dvoch – v menších jedno lôžkach a jedno lôžkach alebo niekedy dokonca pre troch – kedy horná časť slúži pre jedného a spodná časť je dvojlôžková. Takáto posteľ je vynikajúca, pretože nezaberá veľa miesta v izbe, no poskytuje dosť miesta na spanie, napríklad ak k vašim deťom prídu kamaráti a ostatnú prespať cez noc.

Pomáhajú vám čo najlepšie využiť váš priestor

Extra priestor je hádam to najvýhodnejšie, čo vám poschodové postele ponúkajú. V detských izbách je to neoceniteľná výhoda, keďže deti cez deň môžu maximálne využiť svoj priestor v izbe na hranie a iné aktivity. Tento extra priestor dokáže byť rovnako aj skvelým prvkom v dizajne vášho bytu.

Kúpou poschodových postelí môžete ušetriť peniaze

Ak máte malé deti myslite na to, že je skutočne lacnejšie kúpiť posteľ poschodovú, ako dve samostatné. Ak ich budete mať vstavané na mieru, potom, ako deti vyrastú, môžete postele jednoducho pretransformovať na vstavané skrine. Niektoré poschodové postele sa dajú časom zmeniť tiež na menší pracovný kútik s hosťovskou posteľou ponad stolík. Tak či onak, šetríte peniaze pri kúpe postelí a aj neskôr pre budúcnosť.

Vytvára silné puto medzi súrodencami

poschodová posteľ buk

poschodová posteľ buk

Ak máte dve malé deti, poschodové postele môžu vytvárať medzi nimi silné súrodenecké puto. Aj keď máte dosť priestoru v dome či byte pre dve samostatné detské postele, či dokonca dve samostatné detské izby, zvážte aj poschodové postele. Niekomu sa to môže zdať nepravdepodobné, no vo väčšine prípadov bolo potvrdené, že súrodenci, ktorí mali počas detstva spoločné izby alebo posteľ poschodovú, majú k sebe veľmi blízko aj počas nasledujúcich rokov.

Poschodové postele sú veľmi praktické

Okrem už spomínaných výhod, ktoré takého postele ponúkajú, je tu ešte jedna ďalšia výhoda. Tou je praktickosť z každého hľadiska. Určite sa vám už stalo, že ste museli pri vašom dieťati prenocovať, pretože bolo choré alebo ste jednoducho potrebovali byť v jeho blízkosti. Pri takýchto situáciách si väčšinou rodič ľahne na deku alebo matrac na zem. Rodič je síce v blízkosti svojho dieťaťa, no ráno sa prebúdza dolámaný a unavený. Poschodové postele poskytujú to extra miesto aj na takéto príležitosti.