5 tipov ako zorganizovať svoje kancelárske potreby v pracovni

Štandardný

 Pracujete z domu, poprípade si svoju prácu z kancelárie nosíte aj domov? Máte zriadenú domácu pracovňu? V tom prípade je dôležité, aby ste nezabudli na to, že k efektivite vašej práce výrazne prispieva aj prostredie, v ktorom pracujete. Preto, ak je vaša pracovňa dezorganizovaná, panuje v nej chaos a neporiadok, len ťažko sa budete vedieť sústrediť na to, čo potrebujete urobiť.

Nuž a z tohto dôvodu sme pre vás pripravili aj náš dnešný článok, ktorý sa venuje originálnym a zároveň jednoduchým tipom, ako si môžete zorganizovať svoje kancelárske potreby na pracovnom stole.

Drobné kancelárske potreby

V prvom rade je potrebné, aby ste sa zbavili malých drobností, ktoré sa vám povaľujú všade – či už na stole alebo v šuplíkoch.

kancelarske potrebyPokiaľ ich chcete mať hneď poruke je tu prvá možnosť: Prehľadajte kuchynské skrinky a nájdite staré, nepožívané poháriky na vajíčka, poprípade zbehnite do obchodu a kúpte si nejaké naozaj lacné. Následne si ich poukladajte na stôl a použite ich na odkladanie drobností, akými sú kancelárske potreby, napr. spinky, pripináčiky alebo malé štipce. Druhá možnosť je skryť tieto kancelárske potreby do šuplíka s použitým starého plechu na muffiny alebo obalu na vajíčka (aby ste využili ich predelené priestory).

Tiež nie je na škodu ak na vrch či bok pracovného stola pripevníte magnety alebo magnetické fólie a udržíte svoje kovové kancelárske potreby usporiadané týmto spôsobom.

Poznámky a pripomienky

Takisto všetky vaše poznámky a pripomienky by mali byť dobre zorganizované. Na to, aby ste ich mali stále na očiach sa využívajú rôzne tabule – či už korkové alebo magnetické. Originálnejšie aj efektívnejšie je však využiť na to rovno celú stenu, ktorá sa nachádza v blízkosti vášho pracovného stola to môžete urobiť opäť dvoma spôsobmi:

kancelarske potrebyNa stenu nalepíte bielu fóliu, na ktorú je možné písať špeciálnymi fixkami a následne ju zotrieť alebo druhý, trocha náročnejší spôsob je takpovediac premeniť celú stenu na nástenku. Stenu obložíte polystyrénom, následne potiahnete látkou podľa vlastného vkusu a na takúto stenu už môžete bez problémov pripevňovať akékoľvek papieriky s poznámkami, pripomienkami ale tiež napr. fotografie.