Adidas Superstar ako účasť popkultúry

Štandardný

Termín populárna kultúra sám o sebe nie je úplne novým slovným spojením. V angličtine výraz „popular culture“ pôvodne odkazoval na vzdelávanie a kultiváciu nižších tried. Neskôr sa jeho význam zmenil na označenie vlastnej kultúry týchto nižších tried.  V tomto význame sa vžil a ustálil v medzivojnovom období.  Súčasný význam termínu, teda kultúra určená k masovej spotrebe, má korene v Spojených štátoch, kde sa vžil koncom druhej svetovej vojny.  Pre popkultúru je najtypickejšie, že jej jednotlivé témy oslovujú široké spektrum verejnosti. Populárni speváci, populárni športovci a herci nosiaci na nohách hoci aj topánky značky Adidas Superstar.

Adidas Superstar najprv pre subkultúru športovcov

Jedna z definícii  stotožňuje popkultúru s masovou kultúrou. Chápe ju ako komerčnú kultúru, sériovo produkovanú za účelom masovej spotreby. Môže to byť v umení, športe, hudbe či móde. Pôvodne sa športová obuv Adidas Superstar stala súčasťou populárnej kultúry mládeže a teraz sa nosí pravidelne ako bežná obuv. Superstar jednoducho urobili prechod z basketbalového ihriska na ulicu tak, ako to urobili aj masy hip-hopvých fanúšikov.

Adidas superstar

Ponuka je naozaj široká ..

Adidas Superstar súčasťou mestskej módy

Marketingoví manažéri a návrhári spoločnosti Adidas spolupracujú s ikonami zo sveta hudby, módy a umenia a vytvárajú stále nové a nové modely či kolekcie rôznych sérii tejto obuvi. V priebehu 90-tych rokov je Adidas Superstar už bežnou súčasťou módy každého mesta po celom svete. Topánky sa stávajú ikonou popovej a streetovej scény. Staly sa módnym artiklom, ktorý pomáhal ľuďom po celom svete vyjadrovať svoju osobnosť. Aj dnes si môžete vyberať z radov modelov a rôznych farieb.

Adidas Superstar

Perfektne doplnia akýkoľvek outfit.

Basketbal, hip-hop a skateboard

Obľuba týchto topánok sa ešte zvýšila, keď jedna zo skateboardových legiend začala spoluprácu s Adidasom. V tej dobe raketovo vzrástla popularita VHS nahrávok s úžasnými výkonmi skateboardistov.  Značka sa v roku 2015 spojila s populárnym spevákom Pharrellom Williamsom. Ten so sebou priniesol i vlnu nových kreativných modelov topánok z rady Adidas Superstar. A to všetko v rámci určitej popkultúry.