Airsoft z pohľadu ženy – všetko, čo by ste mali vedieť

Štandardný
airsoft

Ako spraviť žene radosť na vianoce?

Paintball či airsoft, čoraz viac sa vo svojom okolí stretávam so ženami, ktoré si tento druh športu a zábavy v jednom obľúbili a stali sa rovnocennou konkurenciou aj pre chlapov, ktorí s nimi hrávajú. To bol jeden z dôvodov, prečo som nenamietala a nechala som sa nahovoriť, keď mi priateľ oznámil, že jeho narodeniny oslávime aj s partiou na airsofte. Počas toho jedného poobedia som však získala zopár fajn poznatkov, o ktoré sa určite oplatí podeliť aj s vami, ostatnými ženami, ktoré zvažujete, že kvôli svojim polovičkám si airsoft tiež vyskúšate.

Je airsoft naozaj vhodný pre ženy?

airsoft

Airsoft môže byť aj pre baby

  1. Zásah z airsoftovej zbrane BOLÍ a neverte nikomu, kto vám bude tvrdiť opak. Pravdepodobne vás len bude chcieť nalákať na airsoft za každú cenu alebo vôbec nemá vyvinuté receptory bolesti vo svojom tele.
  2. Na základe bodu č. 1 počas hry STÁLE noste ochranu tváre a očí. Totižto, asi po 5 min. čo sme vybehli na airsoftové ihrisko, spustila sa na mňa spŕška guliek. Vo svojom provizórnom úkryte som ju však ustála, potom som narátala do 5 a začala som strieľať aj ja, dá sa povedať, že dosť naslepo. O chvíľku som počula ako môj priateľ kričí „Dostal som to!“ a odchádza do tzv. čakačky. Nemôžem povedať, že ma to nepotešilo, som dosť súťaživá. Až keď som tam o pár minút prišla za ním, pochopila som, akú osudovú chybu spravil. Namiesto ochrany celej tváre si zvolil len ochranné okuliare a tak sa mu uprostred čela už začala tvoriť celkom slušná modrina.
  3. Nesnažte sa svoji spoluhráčov presvedčiť, aby ste celý deň hrali iba na „bezpečné zabitia“ (t.j. keď sa priblížite k niekomu bližšie ako 5 m, musíte mu ukázať zbraň, už nemôžete strieľať a odchádzate na čakačku), budú vás na 100% ignorovať.
  4. Nikdy nehrajte airsoft so svojím priateľom, resp. nebuďte v inom tíme ako on. Ak totižto náhodou nad ním vyhráte, tentokrát budete na gauči v obývačke spať vy. A to po tak náročnom dni teda vôbec nie je príjemné!