Airsoft – základom je taktika

Štandardný

Airsoft je jednoznačne tímovým športom, ktorý naberá na čoraz väčšej popularite nie len v zahraničí, ale aj v našich končinách. A ako každý tímový šport, aj tu je jedným z najdôležitejších aspektov práve taktika. Môžete mať v tíme akékoľvek množstvo skvelých individualít, pokiaľ ich však nedokážete takticky prepojiť, aby fungovali pre jeden cieľ, nemáte šancu na úspech.

Samozrejme aj taktika, prípadne stratégia sa odvíja od prostredia, kde sa zápas odohráva. Najčastejšie sa odohráva v opustených budovách a tomuto sa prispôsobuje aj taktika.

Airsoft taktika v budove

Pokiaľ hovoríme o airsofte v budove, tak sa spravidla jedná o prázdnu stavbu bez divákov. Práve v budovách a malých stiesnených priestoroch sa lepšie uplatňujú menšie zbrane a aj manuálne zbrane sú tu lepšie využiteľné ako v lese alebo otvorenej krajine. Taktika musí byť prispôsobená a koordinovaná medzi jednotlivými miestnosťami a všetkými hráčmi. Na tento účel sú najvhodnejšie práve vysielačky.

Taktika kempera pri airsofteairsoft

Toto je najčastejšia taktika mnohých hráčov pri hre v budove. Táto taktika pozostáva zo skrytia sa v budove a vyčkávania na protivníka. Nevýhodou tejto taktiky je extrémna časová náročnosť a pokiaľ sa všetci súperi rozhodnú vyčkávať v úkryte, veľmi jednoducho sa hra dostane do mŕtveho bodu.

Kempera je zároveň náročné zneškodniť, pre jeho výhodnú pozíciu. Na zneškodnenie kempera je najvhodnejšie použitie granátu alebo vtrhnutie viacerými útočníkmi, pričom sa počíta s určitými stratami.

Taktika kempera je pri airsofte najčastejšie využívaná práve na obranu budov a strategických pozícií. Práve pre jej výhody je najobľúbenejšia a aj najčastejšia využívaná medzi hráčmi.

Frontálny útok a boj za pohybu

airsoftTieto dve taktiky sú opakom taktiky kempera. Útočníci sa snažia prekvapiť alebo prevalcovať protivníka vďaka útokom veľkou silou alebo s momentom prekvapenia. Na ich efektívne využitie pri airsofte je nutná maximálna koordinácia, komunikácia a aj dostatočný tréning celého airsoftového tímu.

Ako jasne vidieť, airsoft nie je iba o jednoduchom strieľaní, ale má premyslenú taktiku. Pokiaľ sa chcete tomuto čoraz populárnejšiemu športu venovať aj vy, stačí si zakúpiť vybavenie. Základné vybavenie na airsoft  by ste mali zohnať v každom army shope alebo aj na internete. Tak hurá do boja!