Aj airsoft má svoje pravidlá

Štandardný

Čo to vlastne je ten airsoft? Keď chcete laikovi vysvetliť, čo je to airsoft, pôjdete na to pravdepodobne cez paintball. Spýtate sa, či pozná paintball a ak odpovie že áno, vysvetlíte mu, že airsoft je niečo v podobnom štýle. Airsoft je však oveľa reálnejší čo sa týka výzbroje hráčov a vyžaduje sú určité vedomosti a znalosti z taktiky vedenia vojenských operácií.  Ak sa ale stretnete s človekom, čo nepozná paintball ani airsoft, vyvstáva otázka, ako mu to vysvetliť?

airsoft

Hráč v plnej výbave

Airsoft realisticky simuluje bojové akcie

Počas hry airsoft sa zvyčajne jedná o realistickú bojovú simuláciu pozemných peších vojenských jednotiek. Každý účastník hry  používa airsoftové zbrane  akéhokoľvek typu, ktoré sú vysoko kvalitnými  replikami reálnych streľných zbraní. Airsoftové zbrane sú vyrábané v merítku 1.1 a zachovávajú si absolútne verne podobu svojich reálnych predlôh. Počas airsoftového zápolenia jednotlivých družstiev sa strieľa 6mm plastovými guľôčkami, ktoré sú umiestnené v zásobníkoch airsoftových zbraní.

airsoft

Airsoftová puška

Formy airsoftových hier a akcií

Ďalšou otázkou, ktorú by mohol nádejný záujemca o airsoft položiť, aké je vlastne miesto či priestor kde sa tento similovaný boj odohráva. Formy airsoftových akcií sú samozrejme rôzne. Od tých najjednoduchších s niekoľkými málo ľuďmi až po tie masovejšie, organizované napríklad v rámci celej republiky. Vtedy  sa môže naraz zísť pokojne aj 100 hráčov airsoftu. Menšie a väčšie akcie ale majú niečo spoločné. Sú to bojové úlohy, ktoré musí jedna strana splniť a tá druhá im v tom má väčšinou zabrániť.

Pravidlá a ciele airsoftu

Každá seriózna airsoftová hra má svoje pravidlá a ciele. Pokiaľ sa nejedná o akciu typu zastreľ všetko živé okolo. Niektorí sa špecializujú na populárny military airsoftu. Pri hre je určená „bojová zóna“, mimo ktorú sa nesmú vykonávať bojové operácie a strieľať. V rámci tejto zóny je ale povolené čokoľvek taktické, vďaka čomu môžete dosiahnuť splnenie bojových úloh. Airsoft má aj svoje všeobecné pravidlá, s ktorými by sa mal každý začiatočník dostatočne oboznámiť.

airsoft

Airsoft Glock