Aj rozkladacia posteľ potrebuje kvalitný zdravý matrac

Štandardný

Mnohé druhy matracov sú pre rozkladacie postele dodávané s poťahovou látkou, ktorá sa dá ľahko rozopnúť a vyprať. Je to veľké plus pre jednoduchú údržbu a zachovanie hygieny. Všetky matrace pre rozkladacie postele musia byť vhodné pre každodenné spanie. Líšia sa však svojimi vlastnosťami, materiálom, výškou, nosnosťou a predovšetkým komfortom pre pokojný spánok. Preto pri výbere konštrukčného typu rozkladacej postele netreba vôbec podceniť charakter a vlastnosti matraca. Rozkladacia posteľ sa často využíva na sedenie, hrajú sa na nej malé deti, posedávajú naši domáci miláčikovia.

rozkladacia posteľ

Rozkladacia alebo vyklápacia posteľ šetria miesto

Rozkladaciu posteľ používate len občasne?

Možno, že si potrebujete zaobstarať jednoduchú a lacnejšiu rozkladaciu posteľ niekde na chatu alebo chalupu. Potom vám možno bude postačovať základný typ matracov, sú málo vysoké a sú skôr tvrdšie. Odporúčajú sa pre občasné spanie alebo ak bude rozkladacia posteľ používaná skôr na sedenie. Môžete na ňom aj častejšie spať, neodporúča sa to ale v prípade, kedy ste zvyknutí na určitý komfort a pohodlie. Pokiaľ vás občas trápia bolesti chrbta a na rozkladacej posteli by ste na chate chceli spať každý deň, potom lepšou voľbou je v tomto prípade matrac vyrobený zo studenej peny. Je oveľa pevnejší, dobre sa tvaruje a zároveň príliš nezaťaží našu peňaženku.

rozkladacia posteľ

Rozkladacia posteľ je mimoriadne praktické domáce zariadenie

Rozkladacia posteľ sa bude používať denne?

Ak si kupujete rozkladaciu posteľ pre každodenné spanie a chcete spať naozaj pohodlne, odporúčame vyberať z matracov s pamäťovou penou. Tento materiál na lôžku poskytne maximálne možné pohodlie, komfort a zároveň sa vyznačuje jedinečnou tvarovateľnosťou, prispôsobivosťou a ortopedickými vlastnosťami. Matrace sú vždy obojstranné. Na jednej strane je pamäťová pena a na druhej strane je studená pena. Ak sa rozhodnete pre rozkladaciu posteľ s takýmto matracom, potom si môžete jednoduchým otočením meniť požadovanú tuhosť matraca. Pri celkovom zhodnotení majú tieto matrace univerzálnu strednú tuhosť. Ak vám z nejakého dôvodu pamäťová pena nevyhovuje a napriek tomu chcete extra pohodlný matrac, existuje celý rad ďalších možností výberu rôznych aj antibakteriálnych materiálov.