Aké kancelárske stoličky sú na prácu v kancelárii najvhodnejšie?

Štandardný

Pri práci v kancelárii, kde ľudia strávia niekoľko hodín, minimálne 5 krát do týždňa, je veľmi dôležité, aby mali dobré kancelárske stoličky, ktoré tvoria podporu ich chrbtici a boli pohodlné. Hoci ani jeden z množstva ponúkaných kancelárskych stoličiek nemusí byť úplne najlepší, predsa je len niekoľko vecí, ktoré si pri kúpe treba všímať.

Vyberte správne to, na čom budete sedieť

Všetky kancelárske stoličky, by mali byť polohovateľné. Teda mala by sa dať nastaviť výška sedadla. Optimálna výška je taká, kedy človek sa chodidlo pri sedení podlahy dotýka celou plochou a nie iba špičkami prstov. Výška sedadla od zeme by teda mala byť od tých 40 do 53 cm, v závislosti od výšky človeka, ktorý stoličku používa.

Sedadlo. Jeho šírka a hĺbka je tiež dosť dôležitá. Optimálna šírka sedadla je 43 – 50 cm. Hĺbka, ktorá sa meria od prednej po zadnú časť sedadla by mala byť taká, aby keď si človek sadne, chrbtom sa opieral o operadlo a zadné časti kolien sú od prednej časti sedadla vzdialené 5 – 10 cm.

kancelarske-stolicky

Kancelárske kreslo béžové

Kancelárske stoličky s nastaviteľným operadlom

Kancelárske stoličky by taktiež mali dbať na podporu spodnej časti chrbtice, ktorá je mierne zakrivená a ktorá sa pri nesprávnej polohe a podpore pri dlhých hodinách sedenia môže čiastočne deformovať. Kancelárske stoličky by teda mali mať nastaviteľnú aj túto časť.

Operadlo by malo byť široké od 30 do 48 cm. Taktiež záleží na tom, či je operadlo spojené so sedadlom, alebo nie. Ak je operadlo od sedadla oddelené, mala by byť nastaviteľná jeho výška a uhol, aby bolo podporené prirodzené zakrivenie chrbtice. Taktiež myslíme na podporu spodnej časti chrbtice. Pri operadle spojenom so sedadlom, by malo byť možné polohovanie dopredu alebo dozadu a taktiež by nemal chýbať zaisťovací mechanizmus, ktorý po nastavení požadovaného uhlu, toto nastavenie uzamkne.

Sedadlo i operadlo kancelárskej stoličky by malo byť dostatočne vystužené a potiahnuté priedušnou látkou. Kancelárske stoličky spĺňajúce tieto základné podmienky, by mali zaručovať pohodlie počas práce v kancelárii a dostatočnú podporu chrbtici.

kancelarske-stolicky

Kožené kancelárske kreslo hnedé