Aké pánske hodinky si vybrať?

Štandardný
pánske hodinky

Klasické pánske hodinky s koženým remienkom

Hodinky patria k imidžu muža a pri ich výbere treba vždy mať na pamäti, že vlastne reprezentujú osobnosť, štýl a nezriedka aj spoločenské postavenie svojho nositeľa.

Preto ak sa rozhodnete obdarovať svojho partnera, manžela, otca, syna či brata práve hodnotnými pánskymi hodinkami, treba ich vždy vyberať s ohľadom na ich účel a vkus ich budúceho majiteľa. Možností je hneď niekoľko, pretože pánske hodinky môžete zvoliť v športovom štýle, v nadčasovom klasickom, elegantnom ale aj extravagantnom prevedení, prípadne môžete investovať aj do veľmi luxusného značkového modelu hodiniek.

Okrem vzhľadu a dizajnu je pri výbere hodiniek dôležitá aj ich funkčnosť a kvalita, keďže ide o typ zväčša drahšieho a hodnotnejšieho darčeka, ktorý sa kupuje na dlhé obdobie a mal by majiteľovi bezchybne slúžiť aj niekoľko rokov.

Funkčnosť a kvalita pánskych hodiniek

pánske hodinky

Moderné dizajnové hodinky

To, čo by vás okrem vzhľadu pánskych hodiniek malo pri ich výbere zaujímať, je spôsob akým fungujú, teda či ide o klasiku v podobe ručičkových hodiniek s mechanickým strojčekom vyrábaným manufaktúrne, prípadne s quartzovým strojčekom vyrábaný sériovo strojovou výrobou, alebo o ide o digitálne pánske hodinky.

Kritériom odolnosti voči poškriabaniu sklíčka je materiál, z ktorého je vyrobené, napr. sklíčko zafírové s veľmi vysokou tvrdosťou a odolnosťou alebo kvalitné minerálne sklíčko, ktoré vaše pánske hodinky tiež bezpečne ochráni vďaka svojej vysokej tvrdosti a často aj povrchovej úprave proti poškriabaniu. Ďalším kritériom výberu môže byť napríklad vode odolnosť či typ remienka na hodinkách.

Vyberte si kvalitné pánske hodinky

pánske hodinky

Populárnou novinkou sú drevené hodinky

Všetci páni si zväčša potrpia na kvalitných hodinkách a obuvi. A pánske hodinky sú práve ideálnym darčekom na akúkoľvek príležitosť. Kvalitné hodinky nájdete napr. aj v e-shope Pánska Elegancia.

Za pozornosť napríklad stoja strieborné pánske hodinky GINO ROSSI s kovovým náramkom v antialergickej úprave s mechanizmom quartz, minerálnym sklíčkom a vodeodolnosťou WR30 alebo zaujímavé pánske hodinky rovnakej značky s ciferníkom s korunkou (v tvare obdĺžnika) v strieborno-bielom prevedení (biely kožený remienok), prípadne v čiernom prevedení.