Ako mať stále zelenú trávu? Pomôže vám aj trávnikové hnojivo

Štandardný

Trávnikové hnojivoAk váš trávnik naberá žltý odtieň aj napriek tomu, že je jar alebo leto v plnom prúde, zrejme niečo nie je v poriadku. A to je jedno, či vlastníte veľký pozemok, golfový kurt alebo len malý kúsok zeme pred vaším domom. Tí, čo pestujú rôzne plodiny vedia, aké dôležité je hnojivo pre jednotlivé ovocie a zeleninu. Rovnako dôležité je trávnikové hnojivo.

Trávnikové hnojivo

Nedostatočnou údržbou trávnika sa zvyšuje výskyt chorôb, škodcov, trávnik je zoslabnutý a zožltnutý. Trávnikové hnojivo, pravidelné a správne zavlažovanie (najmä v horúcich letných dňoch) a kosenie trávnika je to, čo navráti každému trávniku tú zdravú sýto-zelenú farbu.

Čo môže škodiť tráve?

Trávnikové hnojivoExistuje niekoľko hubových chorôb, ktoré poškodzujú trávu a spôsobujú jej zožltnutie alebo rýchle vysúšanie. Toto je potrebné zistiť ešte pred akoukoľvek ďalšou starostlivosťou o trávnik.

Ďalšími faktormi, ktoré môžu nepriaznivo pôsobiť na kvalitu trávy, sú domáce zvieratá. Zvieratá by mali by mať vonku samostatné vyhradené miesto.

Nachádzajú sa vo vašej záhrade škodcovia ako húsenice či roztoče? Títo škodcovia sa živia živinami priamo zo stebiel trávy, čo sa samozrejme odzrkadlí aj na vzhľade trávy. Aj toto spôsobuje zožltnutie a oslabenie trávy. Ak na škodcov nezaútočíte dostatočne skoro, na záchranu trávnika môže byť potom už neskoro a budete musieť vysadiť nový trávnik odznova.

Zistiť – vyriešiť – ošetriť

Trávnikové hnojivoPre každý z týchto prípadov je potrebné na začiatku analyzovať rozsah škody a následne odstrániť škodu. Na odstránenie týchto problémov existuje niekoľko prípravkov, ktoré môžete dnes už získať v ktorejkoľvek záhradkárskej predajni. Následne je potrebné aplikovať trávnikové hnojivo. Pre postup alebo intervaly aplikácií hnojiva sa môžete poradiť s odborníkmi, vzhľadom na to, že trávnikové hnojivá môžu byť rôzne.

Získajte zelený trávnik od prvej výsadby

Ak niektorý z vyššie uvedených problémov sa vyskytol aj u vás a aj napriek odstráneniu škody sa vám opakovane objavovali, skúste zmeniť typ trávy. Iný trávnik si vyžaduje inú pôdu a tomu prispôsobenú aj starostlivosť a trávnikové hnojivo. Prvotná analýza môže byť finančne náročnejšia, no v čase je to investícia, ktorá sa vám vráti.