Ako sa pripraviť na maľovanie s interiérovými farbami

Štandardný

Ešte pred tým, než prídete k fáze rozhodovania sa, či si kúpiť interiérové farby vo farebných odtieňoch alebo ostanete pri klasike – pri bielom odtieni, tak by ste mali mať nakúpené aj tieto odporúčané produkty. Keď ste si konečne našli čas na maľovanie, tak nech je to spravené poriadne ako sa patrí! Určite máte každý svoje techniky maľovania a môžete používať iné produkty než tie, ktoré sem napíšem ja. Spomeniem nižšie v článku len tie najzákladnejšie, ktoré sú podľa mňa nevyhnutné.

interiérové farby

Aj majster maliar sa občas umaľuje

Interiérové farby a odporúčané produkty k maľovaniu

Je samozrejmosťou, že pri kúpe interiérovej farby si kúpite aj valček na maľovanie. Poprípade k tomu ešte mriežku, vedro a u niekoho to tým končí. Ja by som k tomu odporučil ešte krepovú pásku, ktorá je perfektná, čo sa týka priľnavosti a taktiež vám nestrhne novo natretú farbu. Zakrývacia fólia namiesto kartónu na zemi! Jej prebytok viete využiť na zakrytie nábytku, tým pádom ho nemusíte presúvať a nie je to nejaká hrozná investícia. Vďaka tomu sa vyhnete presúvaniu nábytku. Prípadne nejaké ochranné pomôcky, ako sú napríklad ochranné okuliare. Ďalej teleskopickú tyč, s ktorou si ušetríte nohy, pretože nebudete musieť liezť na rebrík a tyč vám taktiež po maľovaní ostane na ďalšie maľovanie do budúcnosti a je ľahko skladovateľná.

interiérové farby

Správne nalepenie pásky

Druhy valčekov

Čo sa týka valčeku, tak kúpte si viac ako len jeden. Nie vždy ho dokážete dokonalo umyť. Valček existuje s krátkym a dlhým vlasom. Je dobré sa vopred informovať, ktorý je vhodnejší pre prácu, ktorú idete vykonávať. Ide o to, aby ste dosiahli efekt, ktorý očakávate. Valčeky s dlhým vlasom sa väčšinou používajú na fasády, aby sa farba dostala medzi zrná. Ak by ste použili tento typ valčeku na hladký povrch, mohol by zanechávať šmuhy… Takže rozhodne sa vopred informujte a radšej sa spýtajte aj na základné veci, akoby ste mali na to doplatiť. Hlavne sa nehanbite spýtať. Pretože sme sa nenarodili dokonalí so všetkou múdrosťou a od toho je predsa odborné poradenstvo. Aby zodpovedalo vaše otázky. Prajem príjemné maľovanie.

interiérové farby

Detailné práce okolo pántov