Ako sa starať o ľudské clip-in vlasy

Štandardný

Ak premýšľate nad predĺžením svojich vlasov, jednou z možností je aj použiť clip-in vlasy. Táto metóda je nenáročná a s trochou šikovnosti ju pokojne zvládnete aj samé doma. Takisto je šetrnejšia k vašej peňaženke i vlasom. Dôležité však je vybrať si pre dlhodobejšie nosenie 100% ľudské clip-in vlasy. Tie totižto nie len že vyzerajú prirodzenejšie než syntetické vlasy, ale tiež ponúkajú širšie možnosti na úpravu. Môžete ich totižto farbiť, žehliť aj natáčať rovnako ako svoje vlastné vlasy. Zároveň si však aj vyžadujú rovnakú precíznu starostlivosť.

Žehlenie a natáčanie len so sprejom

Chcete svoj účes upravovať podľa svojej aktuálnej nálady? Jeden deň nosiť rovné vlasy a na druhý si ich zasa trocha nakulmovať? Ak používate 100% ľudské clip-in vlasy, nie je to žiaden problém. Dôležité je však myslieť na to, že aj tieto predĺžené vlasy si žiadajú rovnakú starostlivosť, ako vaše vlastné. To znamená, že pred tým, než ich vystavíte pôsobeniu teplôt okolo 200 – 300°C, nezabudnite na nepoužiť tiež špeciálny sprej, ktorý ich ochráni pred teplom a zničením. Ak máte syntetické clip-in vlasy, žehlenie aj kulmovanie je vyslovene zakázané. Zničíte tak nie len samotné vlasy, ale i svoju žehličku / kulmu.

Pozor na česanie

Pokiaľ ide o česanie, odporúča sa clip-in vlasy česať iba hrebeňmi so širokými zubmi alebo veľmi kvalitnými kefami na vlasy. Zakaždým je však istejšie prečesať ich až po tom, čo ich zo svojich vlasov vyberiete. V opačnom prípade sa totižto môže stať, že sa clip-in vlasy prichytia o hrebeň alebo kefu a pri česaní ich nechtiac vytrhnete.

clip-in vlasy

Clip-in vlasy si vyžadujú špeciálnu starostlivosť aj pri česaní

Ako umývať clip-in vlasy?

Umývanie clip-in vlasov by taktiež malo prebiehať až po ich „odopnutí“. Neodporúča sa umývať ich každý deň, optimálne je umyť ich vtedy, keď si všimnete, že pomaly strácajú svoj pôvodný lesk (po piatom až šiestom nosení). Umývanie by malo prebiehať za pomoci špeciálneho šampónu, ktorý je určený výhradne pre clip-in vlasy, s vlažnou vodou a v pohybe zhora dole. Nezabudnite všetok šampón dôkladne odstrániť.

clip-in vlasy

Viete, ako umývať clip-in vlasy?

Nezabudnite ani na kondicionér!

Tak ako pri prirodzených vlasoch, nezabúdajte ani na použitie kondicionéru. Stačí naniesť malé množstvo, nechať ho pôsobiť 5 minút a potom opäť dôkladne opláchnuť. Používanie kondicionéru je dôležité najmä preto, aby ste vlasom dodali dostatok živín, aby sa vlasy neštiepili a nelámali.