Ako sa z mešca stala peňaženka

Štandardný

Peňaženka, tak ako ju poznáme dnes, začala písať svoju históriu v 17. storočí, keď vznikli papierové peniaze. Dovtedy sa platilo mincami, ktoré sa nosili v jednoduchom koženom mešci. V súčasnosti sa peňaženka stala dokonca módnym doplnkom. Už neslúži iba na úschovu peňazí. Tie v modernej dobe sčasti nahradila kreditná karta. Dnes vo svojich peňaženkách okrem hotovosti nosíme rôzne druhy platobných či iných kartičiek, vizitiek a preukazov. Často aj zopár fotiek svojich najbližších či nejaký ten talizman pre šťastie. Je to individuálne a obsah peňaženky hovorí dosť aj o nás samotných.

peňaženka

Peňaženka sa dá kúpiť aj vo vintage štýle.

Nech je všetko na poriadku

Na trhu je dnes skutočne pestrý výber peňaženiek. Vyrábajú sa v rozličných veľkostiach, tvaroch a z rôznych materiálov. Koža je však stále najobľúbenejšou. V podstate je každá peňaženka zložená akoby z dvoch častí. Jedna je prispôsobená na uschovávanie mincí a kvôli praktickosti sa väčšinou uzatvára zipsom. Do druhej časti sa potom ukladajú bankovky, kreditné karty, vizitky či preukazy. Na to sú rôzne veľké priehradky. V niektorých peňaženkách slúži na uloženie bankoviek kovová príchytka, prípadne v nich je dokonca karika na kľúče. Často býva v peňaženke aj priehradka s priehľadným plastovým okienkom kde si môžete uložiť nejakú fotku či dokument, ktorým sa pravidelne preukazujete. Napríklad električenku. Je teda veľa možností ako si veci v peňaženke pekne zorganizovať a usporiadať.

peňaženka

Handmade peňaženka vždy poteší.

Akú farbu má vaša peňaženka?

Kvalitná peňaženka vám poslúži aj niekoľko rokov. Preto je dôležité vybrať si takú, ktorá dokonale naplní vaše potreby. Výber je obrovský, takže by to nemal byť väčší problém. Ťažšie to bude možno s farbou. Podľa filozofie feng shuei má totiž práve farba vašej peňaženky nemalý vplyv na vaše bohatstvo. Najideálnejšia je vraj farba čierna. Podobne aj červená farba vám pomôže pritiahnuť peniaze, ale bude vás aj viac nabádať k ich míňaniu. Ak chcete finančnú istotu, tú vám zabezpečí peňaženka v klasickej hnedej.