Ako si naplánovať svadbu? Pomôže vám svadobná agentúra

Štandardný
svadobná agentúra

Začiaľ čo vy si užívate…

Máte aj vy pred sebou jeden z najkrajších dní v živote? Chystáte sa plánovať svadbu? Plánovať svadbu môžete sami, s pomocou priateľov a družičiek, alebo vám v tom pomôže svadobná agentúra. Plánovanie svadby svojpomocne má určité výhody a môže to byť skutočným zážitkom, no môže to tiež byť veľmi stresujúca skúška a výzva. Musíte sa však pripraviť, či už plánujete svadbu sami alebo vám pomôže svadobná agentúra, že aj najkonkrétnejšie plány nemusia vyjsť úplne do detailov. Čím skôr sa s touto myšlienkou zmierite, tým to budete mať ľahšie pred aj počas svadby. Je však dobre vedieť, že máte nejaké rezervy a aj napriek nepodareným plánom, všetko nakoniec dopadne vynikajúco.

Rozpočet

Aj svadobná agentúra vám poradí hneď na začiatku, aby ste si pripravili rozpočet. Stanovte si základný rozpočet, plus nejakú rezervu a poslednú hranicu, ktorú nesmiete prekročiť. Je dôležité držať sa rozpočtu, aby sa vaše svadobné želania vyplnili, no aby ste zároveň nemuseli počítať každý cent hneď po skončení svadby. Pripomínajte si, že po svadbe máte pred sebou stále veľa skvelých dní.

Tipy:

  • Svadobná agentúra alebo vy by ste mali sledovať každú položku od svadobných šiat až po dekoráciu… Ak jednu položku kúpite drahšie ako plánovane, ďalšiu by ste mali kúpiť lacnejšie.
  • Buďte flexibilní.
  • Stanovte si priority.
  • Dohodnite si s partnerom počet hostí.

Veľké svadby má pod kontrolou svadobná agentúra

Od počtu hostí sa odvíja veľkosť svadby, a preto si tento zoznam treba navrhnúť hneď po rozpočte ako druhý. Ak plánujete mať na svadbe viac ako 100 hostí, jednoznačne odporúčam svadobnú agentúru. Aj keď sa vám zdá, že 150 hostí, ktorí sú ale vaši najbližší priatelia a rodina, budete mať ľahko pod kontrolou, nemusí to tak byť. Prídu nepredvídané situácie, udejú sa nečakané udalosti a podobne, a zrazu budete v panike zháňať pomoc. Nehovoriac o tom, že každý z hostí si bude žiadať aspoň trošku vašej pozornosti a vám neostane čas na organizovanie vecí okolo svadby. Svadobná agentúra je preto ideálnym riešením.

Čas

svadobná agentúra

…svadobná agentúra sa o všetko postará

Veľmi dobré je aj stanoviť si dátumy a časy pre jednotlivé úkony. Nie preto, aby ste boli v strese, ale bude vás to správne usmerňovať, aby ste všetko stihli načas.

Ideálny čas na pohodlné naplánovanie svadby je 12 mesiacov, no netrápte sa, ak máte menej ako rok. So správnym plánovaním to všetko stihnete.

Všetky záznamy na jednom mieste

Zaobstarajte si zošit, knihu alebo pracovnú zložku v PC (kde sa vám najlepšie pracuje a v čom máte najlepší prehľad), kde budete zapisovať všetky záznamy, dátum, výdavky, objednávky, zoznam hostí a pod.

Ak máte tieto základné body stanovené a dohodnuté, môžete prejsť na ďalšie body „programu“  a oveľa príjemnejším, a tým je nakupovanie bielych šiat.