Ako zastaviť elektrizujúce vlasy?

Štandardný

Zima je krásnym ročným obdobím. Vonku sneží a zrazu sa celý život spomalí. Magická atmosféra sa však môže zmeniť na problém, proti ktorému bojujú najmä dámy, ktoré si potrpia na pevný účes, ktorý reprezentuje ich ženskú krásu. Ku studenému počasiu automaticky patria aj čiapky, roláky a veľké šály, ktoré sa trením nabíjajú energiou. Keď sa spoja s vlasmi, nastáva niečo ako explózia. Nie doslovne, len výsledok je tomu podobný. Najhoršie na tom je, že sa elektrizujúce vlasy zjavia práve vtedy, keď je to najmenej vhodné. Napríklad na rande alebo tesne pred obchodnou schôdzou. A vtedy skutočne nemáte čas na to, aby ste si svoju korunku krásy skrotili do požadovaných tvarov.

elektrizujúce vlasy

Elektrizujúce vlasy sa objavujú najmä počas zimy.

Elektrizujúce vlasy, ako strašiak každej dámy

Nabité elektróny vo vlasoch sa objavujú najmä vtedy, keď sú vlasy málo hydratované. Zima zhoršuje stav vlasov. Je to spôsobené neustálymi zmenami teplôt, ktorými svoje vlasy vystavujete. Počas dňa väčšinu času trávite vo vyhrievanej kancelárii či v domove. Následné presuny spôsobujú pre vlasy teplotné šoky, spôsobené náhlym prechodom z teplého a suchého prostredia do chladného a vlhkého. Neustála manipulácia vedie k tomu, že nás trápia elektrizujúce vlasy. Preto si po príchode do teplého prostredia nečešte vlasy bezprostredne. Prečkajte, kým sa nabitá energia z vlasov uvoľní. Potom budú aj poddajnejšie.

elektrizujúce vlasy

Elektrizujúce vlasy treba neustále krotiť.

Hydratácia je kľúčom

Ako sme spomenuli, vlasy sa elektrizujú práve vďaka ich vysušovaniu v teplom prostredí. Nie, nemusíte pracovať pod holým nebom, stačí si svoje vlasy hydratovať. To je základný kameň úrazu, ktorý spomínaný jav spôsobuje. Dobrým krokom je vymeniť vašu súčasnú vlasovú kozmetiku. Svoju úlohu zohrávaju na stave dámskych vlasov aj šampóny a kondicionér. Hydratovať môžete aj pomocou vlasových masiek či už sa rozhodnete pre domácu výrobu alebo pre kupované v miestnej drogérií. Po umytí vlasov určite obmedzte mieru fénovania. Nefénujte ich úplne dosucha, skôr ich nechajte sa voľne sušiť. Pokiaľ si nebudete vedieť dať rady, zverte svoje vlasy do rúk odborníkom na vlasy, ktorí si s elektrizovaním poradia.