Ako zladiť oblečenie nevesty a ženícha?

Štandardný
oblečenie

Ženíchove oblečenie by malo ladiť nie len s nevestou, ale tiež s témou svadby, prípadne s ročným obdobím. Napr. pre jar a leto sú ideálne pastelové farby.

Svadba je výnimočná udalosť a spomienky zachytené na fotkách a videu vás budú sprevádzať do konca života. Samozrejme, že každá nevesta a ženích chcú vyzerať skvele, ale aj keď bude ženích vyzerať ako grécky poloboh a nevestine šaty nebudú mať páru, ak oblečenie neladí, pokazí to celý dojem.

3 kroky ako zladiť svadobné oblečenie

Tieto kroky sú obzvlášť dôležité ak si oblečenie vyberáte sami a nenajali ste si profesionálneho stylistu.

Krok 1: vyberte si tému svadby

Najjednoduchšie je zvoliť si nádych svadby podľa ročného obdobia. Zimná svadba povoľuje skôr hutnejšie materiály, jarná a jesenná svadba zase tóny doplnkov v žltých, oranžových alebo hnedých farbách. Letná svadba napovie ženíchovi pri výbere napríklad motýlika v pastelových farbách.

Pokiaľ ide o konkrétnu tému, páry si vyberajú od rockovej cez vintage až po keltskú svadbu založenú na prírodných motívoch. Voľba témy je ako vymaľovanie izby predtým ako začneme kupovať nábytok, tiež je lepšie keď sa vyberie dostatočne dopredu.

Krok 2: výber šiat nevesty

Pravdov je, že ženích nikdy nebol ani nebude hlavnou hviezdou večera a preto ladiace oblečenie začína výberom svadobných šiat. Toto je činnosť do ktorej drvivá väčšina ženíchov nechce a nie je zainteresovaná a necháva svojím polovičkám priestor a čas pre dokonalý výber. Pri pohľade na šaty nevesty by malo byť zjavné o akú tému svadby sa jedná. Medzi výrazné typy šiat patrí grécky, vintage, plážový alebo klasický princeznovský štýl s bohatou sukňou.

oblečenie

Oblečenie nevesty môže byť zladené napr. na základe témy svadby. Obľúbené sú najmä vintage šaty.

Krok 3: výber obleku pre ženícha

Ak je daná téma a vybraté šaty nevesty, zostáva vybrať ladiaci oblek. Či už si ženích  vyberie slim, moderný alebo klasický oblek či smoking záleží na detailoch. Doladiť oblek k šatám je možné vybratím vhodnej podšívky saka alebo vybratím správne farebného motýlika alebo kravaty. Dôležitým prvkom je tiež vesta, kedy môže ženích popustiť uzdu svojej farebnosti či už vo vzoroch alebo farebnosti látky. Samozrejme treba oblečenie doplniť aj kyticou nevesty a kvietkom na saku ženícha.