Anonymný účet vám zabezpečí lepšiu ochranu súkromia

Štandardný

Klasický bankový účet v niektorej z bežných bánk dostupných na Slovensku má už založený asi takmer každý. Či už sa jedná o účet osobný, študentský alebo podnikateľský. Ale ako je to v prípade, že si chcete založiť tzv. anonymný účet, ktorý zabezpečí lepšiu ochranu vášho súkromia? Je to vôbec možné? Možnosť otvoriť si anonymný bankový účet na Slovensku neexistuje, ale tušili ste, že tento typ účtu si môžete zriadiť v niektorej zahraničnej banke? Dnešná doba v tomto prípade ponúka možnosť voľby. Bankový účet môžete mať otvorený v krajine, v ktorej žijete, ako aj v cudzine či v tzv. offshore krajinách, ktoré ponúkajú najvyšší stupeň anonymity.

anonymný účet

Anonymný účet prináša možnosť užiť si svoje peniaze bez nepríjemných zvedavých očí.

Anonymný účet a jeho výhody či benefity

Ak by sme mali porovnať bežný a anonymný účet, je faktom, že anonymný prináša oveľa viac výhod pre svojho majiteľa ako štandardný bankový účet. Prioritou je tu absolútna diskrétnosť. Anonymný účet založený v offshore banke je chránený predovšetkým vysokou úrovňou dodržiavania bankového tajomstva. Vďaka tomu získate istotu, že vám na vaše financie a majetok nikto nepovolaný nesiahne. Taktiež sa nikto nepovolaný nedozvie informácie o stave vášho účtu, čiže o objeme peňazí, ktorými disponujete. Navyše máte svoje finančné prostriedky stále k dispozícii a môžete s nimi narábať ako sami uznáte za vhodné. Takýto typ účtu si v zahraničí môžete založiť dokonca aj na diaľku bez nutnosti vycestovania. Ušetríte nielen za letenky, ale aj za rezerváciu hotela.

anonymný účet

Anonymný účet má množstvo výhod a benefitov.

Anonymný účet v offshore banke

Anonymný účet v zahraničnej offshore banke si môže založiť tak fyzická, ako aj právnická osoba. Je potrebné vedieť, že ide o krajiny v tzv. offshore zónach, čo sú krajiny s nižším daňovým zaťažením. V prípade, že si však sami netrúfate na celý vybavovací proces spojený so založením offshore spoločnosti a s otvorením anonymného účtu v offshore banke, existujú dnes spoločnosti, ktoré sa práve na servis ohľadom týchto služieb špecializujú a ochotne vám poradia.