Autoalarm vám zabezpečí bezpečnú a pokojnú dovolenku

Štandardný
autoalarm

Dobrý autoalarm vo vašom aute, vás nechá užiť si dovolenku bez zbytočných obáv

Možno počas bežného roka parkujete prevažne vo vlastnej garáži prípadne na súkromnom firemnom či dobre stráženom parkovisku a tak ste ešte ochranu a zabezpečenie svojho auta pred zlodejmi nejako zvlášť ani neriešili, avšak ešte stále prebiehajúca dovolenková sezóna môže byť práve tou časťou roka, kedy o potrebe zabezpečenia svojho vozidla alarmom bude potrebné pouvažovať. Cestovanie a dovolenky, to sú väčšinou nové, neznáme miesta plné nielen áut, ale aj cudzích neznámych ľudí a s tým súvisí množstvo nástrah. Krádež auta je veľkou nepríjemnosťou aj doma v známom prostredí, čo potom v cudzine a v zahraničí, kde naozaj nikoho nepoznáte a prekážkou môže byť aj istá rečová bariéra? Určite nikto z nás netúži pokaziť si a aj výrazne predražiť vytúženú dovolenku takýmto nepríjemným zážitkom a vrátiť sa domov bez svojho štvorkolesového miláčika, preto je dôležité myslieť pred cestou aj na kvalitný autoalarm do auta.

Na čo všetko pred cestou nesmiete zabudnúť?

Pripraviť všetko potrebné, ak cestujete na dovolenku vlastným autom a zvlášť ak ide o dlhú cestu niekde do zahraničia, to zahŕňa naozaj niekoľko dní dôkladných príprav a vybavenie zásadných záležitostí, ako je napr. skontrolovanie technického stavu vozidla (pneumatiky, podvozok, brzdy a motor), taktiež pripraviť a skontrolovať strešné nosiče na prepravu bicyklov, kajakov či kočíkov a tiež autosedačky, ak cestujeme s deťmi. Dôležitá je aj povinná výbava auta, ktorá sa môže líšiť v závislosti od krajiny, ktorou budete prechádzať (napr. počet reflexných viest, výstražný trojuholník, auto-lekárnička) a samozrejme zabúdať by sme nemali ani na funkčný autoalarm a dobré cestovné poistenie, ktoré vám umožnia aj na dovolenke pokojne spávať.

Autoalarm autoalarmy v kombinácii s mechanickým zabezpečením

autoalarm

Kombinácia elektrického a mechanického zabezpečenia je najlepšou voľbou

Ak chcete mať dvojnásobnú istotu, že vaše vozidlo je naozaj dobre chránené, môžete zvoliť kombináciu elektronického alarmu a mechanického zabezpečenia auta (napr. mechanický zámok pedálov alebo univerzálny zámok volantu). Elektronické autoalarmy sú na trhu dostupné v rôznych jednoduchších (jednocestných), ale aj v dvojcestných modeloch či v komfortnom prevedení s GPS lokalizáciou.  Nezabúdajte, že každý takýto autoalarm však potrebuje aj odbornú montáž.