Bahamy? Perfektná dovolenka v Karibiku!

Štandardný

Jedna z najznámejších dovolenkových destinácií je súostrovie v Atlantickom oceáne s takmer tisíc menšími ostrovmi a ostrovčekmi tiahnuce sa juhovýchodne od amerického poloostrova Florida. Sú to Bahamy, ktoré sú stále súčasťou britského Commonwealthu. Počas dovolenky sa tu teda bez problémov dohovoríte anglicky. Nepotrebujete pri ceste sem ani špeciálne vízum, stačí vám platný pas ako cestovný doklad.

Bahamy

Bahamy sú rajom na zemi.

Letecké spojenie z celého sveta

Na toto súostrovie sa dá priamo priletieť a pristáť na letisku v hlavnom meste Nassau alebo vo Freeporte. Odtiaľ sa dá dostať  krátkymi  letmi na ostrovy malými lietadlami, alebo sa môžete prepraviť trajektami plaviacimi sa medzi nimi. Preprava autami a autobusmi je viac-menej bezproblémová. Na Bahamách je miestnou menou bahamský dolár, ktorého výmenný kurz voči americkému doláru je 1:1. Platby sa môžu uskutočniť súbežne s oboma menami. Bahamy sú rekreačným strediskom pre náročných klientov, ceny tomu aj občas zodpovedajú. Ale určite to stojí za to.

Bahamy

Bahamy tvorí množstvo ostrovov.

Bahamy sú tropické ostrovy

Na Bahamách je tropické podnebie, ktoré je ovplyvnené pasátovými vetrami. Na severe je mierne a vlhké, suchšie a teplejšie prostredie bez výrazných teplotných rozdielov je na juhu. Daždivé obdobie tu trvá od mája do novembra, ale je tu možnosť výskytu nepríjemných hurikánov. Špičková sezóna je na Bahamách od polovice decembra do polovice apríla, čo sa samozrejme prejavuje aj v cenách za dovolenku. Rovnako ako je tomu na iných tropických ostrovoch, aj tu je nutné počítať s vysokou vlhkosťou vzduchu. Teploty tu bežne stúpajú na 30 stupňov.

Bahamy

Na Bahamy sa oplatí ísť od decembra do polky apríla. Vtedy je počasie najpriaznivejšie.

Na Bahamy aj bicyklom

Dovolenkový pobyt sa dá tráviť na Bahamách rôznymi spôsobmi. Okrem nerušeného odpočinku na pláži určite stojí za pokus potápanie. Bahamy sú doslova rajom pre priaznivcov rekreačného potápania.  Aj presuny na bicykloch sú tu možné. Na Bahamách chýbajú výraznejšie kopce, a tak sa to dá ľahko zvládnuť. Bicykle sú väčšinou k dispozícii v samostatnom ubytovaní zdarma. Populárnou aktivitou medzi turistami je aj plavenie sa na katamarane, kajaku alebo inej prenajatej loďke.