Bankový účet v zahraničí nie je pre každého

Štandardný

Rozčuľuje vás vaša banka a občas  máte pocit, že neustále platíte nejaké nezmyselné poplatky? Uvažujete o tom, že by ste prešli k zahraničnej banke? Nie je to však také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Bankový účet v zahraničí nie je pre každého a určite sa neoplatí pre tuzemské platby. Naopak, vlastniť účet v zahraničí, je určite výhodné pre toho, kto v zahraničí býva alebo pracuje. Aj v pohraničí nie je problém založiť a otvoriť si osobný bankový účet v zahraničí. Má to svoje výhody aj pre tých, ktorí do cudzej krajiny chodia často a pravidelne nakupovať. Platby a výbery z bankomatu potom majú v tejto krajine zadarmo. Vyplní sa internetový formulár, dodajú overené doklady a účet je založený.

bankový účet v zahraničí

Bankový účet v zahraničí si treba dobre premysliet

Offshore banka nie je len pre bohatých

Prirodzene, určite každý z nás má pokušenie ukryť niečo zo svojich obchodných a finančných aktivít. Práve tak, ako sa mnohé spoločnosti a aj jednotlivci nechcú deliť o svoje osobné bohatstvo či zisky z podnikania  s daňovými a finančnými systémami. Offshore bankový účet si môže založiť každý a aktívne využívať výhody offshore bankingu. Preto, aby offshore banking systém fungoval, musia na jeho existenciu byť uzatvorené jednak medzinárodné dohody a tiež vytvorené medzinárodné zákonné normy.

Bankový účet v zahraničí má aj svoje výhody

Bankový účet v zahraničí je výhodný najmä pre osoby, ktoré v zahraničí dlhodobo bývajú alebo pracujú. Pri jeho využívaní sa nezaobídete bez dobrej znalosti cudzieho jazyka. Vo väčšine krajín je založenie bankového účtu pre zahraničných zákazníkov zadarmo, avšak potom môžu nasledovať poplatky. Platí sa za správu a vedenie účtu či doplnkové služby. Tieto poplatky sa v jednotlivých bankách a v jednotlivých krajinách môžu značne líšiť. Iné poplatky, ktoré poznáte z našich bánk, sa v zahraničných bankách neplatia. Dôležitá je tiež dohodnutá minimálna výška zostatku na bankovom účte v zahraničí. Ak ju náhodou nedodržíte, zaplatíte poplatok.