Barová umývačka skla

Štandardný

Potrebné barové vybavenie je samozrejmým doplnkom každej reštaurácie, baru a mnohokrát aj domácnosti. Medzi základné vybavenie baru patria fľaše na sifón, fľaše na šľahačku, rôzne mixéry, drviče ľadu, sady šálok a pohárov na rôzne nápoje a pod. Medzi barové zariadenia nepatria iba  rôzne pomôcky a potreby pre prácu barmana, ale aj rôzne menšie a väčšie gastronomické zariadenia. Barman potrebuje ľad aj čisté poháre. Čisté a lesklé sklo je najväčšou vizitkou ktorejkoľvek krčmy, baru a reštaurácie. Preto každý barman alebo pomocný personál baru je zodpovedný za čistotu skla a po ruke by mala byť barová umývačka skla.

barová umývačka skla
Barová umývačka skla sa spravidla zmestí pod pult

Profi barová umývačka skla 

     Pri výbere profesionálnej umývačky skla pre akúkoľvek gastronomickú prevádzku je dôležitá správna voľba s ohľadom na veľkosť používaných pohárov. Parameter uvedený ako „maximálna výška pohárov“ musí zodpovedať reálne používanému sklu v danej prevádzke. Rozmer košov je určujúcim faktorom pre množstvo pohárov umytých v priebehu jedného umývacieho cyklu. Umiestnenie profesionálnej umývačky skla priamo v bare nám napovie, či je potrebný model s odpadovým čerpadlom, alebo bude odtok znečistenej vody zabezpečený samospádom. V prípade, že na umývačku bude napojená vpusť do kanalizačnej siete vyššie ako odpadový ventil umývačky, je potrebné odpadové čerpadlo. Všetci prevádzkovatelia gastronomických podnikov dobre vedia, že prevádzkovať kvalitný podnik, je možné iba s prvotriednym vybavením. Profesionálne príslušenstvo, pomôcky, špecializované zariadenia a gastronomické prístroje. Nie je tomu inak ani v prípade vybavenia baru.  

barová umývačka skla
Barová umývačka skla+ zabudované odpadové čerpadlo

Umývačka aj umývacie kefy 

    Pokiaľ chcete zaistiť bezproblémové fungovanie baru, je nevyhnutné investovať do základného vybavenia. Nielen výrazne uľahčí prácu barmana a pomocného personálu, ale hlavne pozdvihne celkovú úroveň prezentácie vášho baru. Keď je reč o barovom vybavení, nemáme na mysli len shaker, výrobník ľadu či poháre. Samozrejme tieto, ale aj mnohé ďalšie pomôcky a zariadenia stojí zato zaobstarať si. Práca v bare má byť príjemná, efektívna a hlavne profesionálna. V bare je dobré mať po ruke: barmanské pomôcky, príslušenstvo na odmeriavanie a nalievanie alkoholu. Odmerky, lieviky, uzávery, dávkovače, zariadenia na výrobu ľadu, príslušenstvo na degustáciu a nalievanie vína. ručné umývačky na poháre. Teda pestré  barové vybavenie vrátane umývačky skla a profesionálnych pomôcok pre barmanov.