Batéria do kuchyne s tým správnym kohútikom

Štandardný

Bez tečúcej vody v našich príbytkoch si to už ani nevieme predstaviť. Otočíme jednoducho kohútikom na vodovodnej batérii a môžeme sa osprchovať či umyť riady. Teplou vodou zo sprchy začínajú mnohí možno každý svoj deň. Nebolo to tak vždy. Mnohí chalupári si však vychutnávajú svoje víkendové pobyty v prostredí bez verejného vodovodu či kanalizácie.  Po rokoch romantického vysedávania na latríne sa však aj vyznávači pôvodného vidieckeho spôsobu života rozhodnú dať si vyvŕtať hlbokú studňu. Na vhodnom mieste umiestniť žumpu alebo septik. A o nejaký čas sedia za obrazovkou svojho počítača a vyhľadávajú. Zariadenie do kuchyne aj kúpeľne. Aká batéria do kuchyne by sa nám hodila do tej našej kuchyne a kúpeľne?… 

batéria do kuchyne
Batéria do kuchyne Schock Epos

Asi najviac sa dotýkame batérie do kuchyne 

     Ste v situácii, kedy dokončuje interiér svojho nového rodinného domu alebo sa chystáte na kompletnú rekonštrukciu svojej kuchyne? Je pochopiteľné, že iný tvar a charakter bude mať vodovodná batéria v priestoroch  občasne navštevovaným vidieckym domom alebo chatou. Kde sa objavíte občas počas víkendov či prázdnin. Zamysleli ste sa niekedy na tým, ako často v priebehu bežného dňa otočíte kohútikom na vodovodnej batérii?  V moderne vybavenej kuchyni je plno špičkových kuchynských zariadení a doplnkov, ktoré nám spríjemňujú a urýchľujú prípravu jedla. Batéria do kuchyne má v našej kuchyni nielen to najdôležitejšie miesto, ale plní si aj estetickú a dekoratívnu funkciu v kuchynskej linke. 

batéria do kuchyne
Batéria do kuchyne Alveus Laguna

Funkčnosť a povrchová úprava 

     Väčšina z nás možno príliš  nepremýšľa nad tým, aký typ kohútika batérie do kuchyne zvoliť a neskôr každodenne používať. Dôležité sú aj rozhodnutia o celkovom štýle a tvare, toku tečúcej vody a povrchovej úprave batérie. To všetko môže ovplyvniť to, s akými pocitmi budeme používať svoju kuchyňu v nasledujúcich obdobiach.  Rozhodnutie o kuchynských batériách by malo byť samozrejme prijaté v širšom kontexte kuchynského štýlu. Celkového rozloženia a dizajnu kuchyne. Voľba povrchovej úpravy kohútikov bude opäť závisieť od povrchovej úpravy, ktorú máte vo zvyšku kuchyne. Navštívte osobne niekoľko kuchynských štúdií, prezrite si nejaké webové stránky. Získate možno dostatok inšpirácií.  Všímajte si sortiment kohútikov jednotlivých batérií do kuchyne na našom trhu. Časom zistíte, ktoré z nich najviac ladia  so štýlom kuchyne, ktorý ste si vybrali.