Benátsky štuk vďaka ktorému sa dejú zázraky

Štandardný

Časy, keď interiérovému dizajnu prevládali pestré farby na stenách, sú dávno preč. Dnes sa dáva prednosť elegancii, líniám, jemnosti a vkusu. Vďaka tomu máte väčší priestor na kreativitu v otázke doplnkov. Pravdou je, že trendy sa rýchlo menia a je neuveriteľné ťažké prispôsobiť sa im. Nemusíte si však lámať hlavu, ak chcete ísť s dobou. Stačí zvoliť univerzálnu cestu dekorácie stien a všetko ostatné vyčarovať spomínanými doplnkami. Pomôže vám k tomu benátsky štuk.

Benátsky štuk prináša do miestností nový dizajnový rozmer

Nové trendy a nápady v oblasti interiérového dizajnu vám prinášajú množstvo možností pre ktoré sa môžete rozhodnúť. Jedno je však isté – každý túži po príbytku svojich snov. Ak ešte neviete, ako by mal vyzerať ten váš, možno vás inšpiruje benátsky štuk. Je to nový druh povrchovej úpravy stien, ktorý vo sfére vkusného zariaďovania bytu či domu nemá obdobu. Moderné prevedenie plôch, ktoré sú častou dominantou miestnosti urobia hotové zázraky. 

Skvelou vlastnosťou benátskeho štuku je jeho štýlotvorná flexibilita – v jednoduchosti povedané, benátsky štuk sa hodí do takmer akéhokoľvek priestoru. Považovať ho môžeme ako čerešničku na torte nedbalej elegancie, využitie nachádza pri industriálne riešených budovách ale svoje miesto si nájde aj v rôznorodých miestnostiach, ktoré si pýtajú eklektický typ dizajnu. Dajte zbohom fádnym, jednoliato vymaľovaným stenám,  a dovoľte svojej obývačke, kuchyni, spálni alebo aj kancelárii či iným nebytovým priestorom dostať nádych dokonalosti. 

Čo urobiť preto, aby ste ho mohli aplikovať? 

Ak už ste rozhodnutí, že benátsky štuk je tou správnou cestou dekorácie miestnosti, je dôležite prejsť malou analýzou stien, na ktoré sa bude benátsky štuk nanášať. Ide o špecifický druh materiálu, ktorý si vyžaduje poriadne hladký povrch. Ešte predtým, než sa rozhodnete vytvoriť dokonalú stenu, rozhodne myslite na to, že je potrebné naniesť prvotný jednofarebný náter, ktorý zaručí rovnosť stien. V prípade benátskeho štuku je však rozhodne na mieste nechať to na odborníkov, a následne si len vychutnávať skvostné umelecké dielo vo vašom byte či dome.