Bezpečné hračky pre vaše deti

Štandardný

Žiadne dieťa sa nezaobíde bez hračiek. Hračky sú tu predovšetkým na to, aby sa dieťa hralo, rozvíjalo a učilo. Vonkoncom nie na to, aby mali rodičia od detí pokoj. Vybrať ale vhodnú hračku nie je vôbec jednoduché. Aj napriek tomu, že obchody sú doslova zaplavené hračkami rôznych podôb. Malé deti pritom nie sú veľmi vyberavé pokiaľ ide o hračky. Ale rodičia , ktorí chcú hračku darovať by mali byť! Na trhu sa totiž predávajú aj tie lacné, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé a pre deti nebezpečné. Preto skôr ako nejakú kúpite, poriadne si ju prezrite a uistite sa, že je pre vaše dieťa vhodná. Nezabúdajte však, že hračky by mali byť zábavné, stimulujúce, bezpečné a v neposlednom rade aj primerané veku a schopnostiam dieťaťa.

Nádherná bábika, vhodná aj na spanie, pretože nikde netlačí.

Nádherná bábika, vhodná aj na spanie, pretože nikde netlačí.

Hračky – prihliadajte na individuálne potreby dieťaťa!

Pre naše deti chceme len to najlepšie a to nielen čo sa výchovy a stravy týka, ale aj oblečenia a hračiek. V snahe kúpiť tú najlepšiu, najväčšiu a najúžasnejšiu hračku na svete však často zabúdame na reálne potreby našich detí. Poviem príklad. Ak je vaše dieťa (kľudne aj dievčatko) skôr technický typ a baví ho rozoberať a znovu skladať veci, len ťažko sa poteší plyšovému zvieratku, alebo bábike. Hračky by mali byť prispôsobené tomu, čo má vaše dieťa rado. Ak je kreatívne kúpte mu kinetický piesok, plastelínu či peknú omaľovánku. Ak je športovejší typ, poteší ho lopta, kolobežka či bicykel. Milovníci zvieratiek nedajú dopustiť na hračkársku farmu či robotického psíka na vodítku a takto by sme mohli pokračovať snáď do nekonečna.

Hračky

Drevené hračky majú dlhú životnosť.

Ako vyberať hračky?

Ak plánujete svojmu dieťaťu kúpiť nejakú peknú novú hračku, určite by ste si to mali namieriť do overenej predajne s hračkami. Tam, kde sa vedia zaručiť za kvalitu a pôvod svojho tovaru. Pre tých najmenších sú napríklad tie plastové absolútne nevhodné a skôr by ste mali siahať po takých materiáloch ako je drevo či látka. Samozrejme pri látke sa uistite, či farba spĺňa všetky bezpečnostné normy. Čím väčšie dieťa, tým je výber hračiek pestrejší. Puzzle, knižky, spoločenské hry, lego, elektrické hračky, bábiky, kočíky, hudobné hračky, detské kuchynky a milión ďalších len čaká na to, aby si ich niekto prišiel zobrať. Urobte vašim deťom radosť s peknou a hlavne užitočnou hračkou. Tie iskričky v jeho očiach vám budú tou najkrajšou odmenou.