Sú biele tenisky dobrá voľba?

Štandardný

Biele tenisky dnes môžeme vidieť na každom rohu. Dajú sa nosiť každý deň a ich oblúbenosť vieme datovať desiatky rokov dozadu. Niektoré modely sú považované za nesmrtelnú klasiku ktorá je stále trendy napriek tomu, že samotný model može mať už pomaly 30 rokov. To značí o ich populárnosti. Biele tenisky sú stále trendy a asi aj dlho budú. Okrem neformálneho oblečenia na každý deň sa dajú nosiť aj na formálnejšie stretnutia. Existuje veľké množstvo strihov, prevedení a použitého materiálu. Žiarivú bielu farbu často dopĺňa jej opak, čo je čierna farba. Ale červená a modrá tu majú rovnako silné zastúpenie. Na otázku či sú biele tenisky dobrá voľba asi vieme odpovedať, že jednoznačne áno. Ale ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí. Biele tenisky si niekedy vyžiadajú aj svoju starostlivosť. Biela farba je totiž náchylná na zašpinenie, čomu sa nedá vyhnúť.

Biele tenisky

Perfektne sa hodia sa k elegantnému oblečeniu..

Staroslivosť o obuv

Pokiaľ sa o ne z času na čas nebudeme starať, je dosť možné, že z našich bielych tenisiek bude čoskoro šedá, alebo nejaká iná zaujímavá farebná kombinácia. Isto každý z nás má kamaráta alebo známeho, ktorý nosí tie isté tenisky po celý rok a je mu jedno ako vyzerajú. Rovnako ako meníme a staráme sa o naše oblečenie, nieje na škodu postarať sa aj o našu obuv. Niekto na čistenie topánok používa práčku. Čo nieje úplne najlepší spôsob. Obuv sa môže v práčke poškodiť. Na čistenie stačí aj prostriedok na tepovanie, ktorý nanesieme na obuv a následne vyutierame alebo vykefkujeme. Ale existujú aj domáce recepty.

Biele tenisky

Tak aj k športovému.

Recept na čistenie

Ak takýto prostriedok nemáte, stačí použiť zopár ingrediencií, ktoré zrejme nájde doma každý. Budeme potrebovať jedlú sódu, zubnú kefku, ocot, vodu a samozrejme, naše špinavé topánky. Začíname šnúrkami. Dame ich dole a namočíme do vody. Šnúrky rovnako ako topánky, berú všetku špinu. Topánky namočíme do vody. Ostatné ingrediencie zmiešame. Vznikne nám kašovitá zmes, ktorú nanesieme pomocou kefky na topánky. A budeme kefovať až do čistoty. Rovnaký osud čaká aj špinu na šnúrkach. Na koniec topánky opláchneme a necháme vysušiť.