Blackmagic videokamery

Štandardný

V dnešných dňoch sme stále častejšie objavujú v televízii a na internete reklamy, hudobné klipy a amatérske filmy v skvelej kvalite. Dôvodom týchto pokrokov je snímanie videa digitálnymi kamerami a následná úprava farieb v editoroch. Domáci záznam videa, točený na obyčajné kamery, dokonca aj tie s vysokým rozlíšením vyzerá neostro, kvôli obmedzeným schopnostiam senzorov.

Blackmagic Syntex

Profesionálna kamera Black Magic Cinema

Blackmagic videokamery sú iné

Blackmagic Cinema Kamery sú stavané na snímanie videa v takej kvalite, ktorá sa používa pri snímaní filmov na veľké plátna kín. Pomocou Blackmagic kamery sa môžete ľahko odlíšiť od konkurencie pri snímaní reklám alebo prezentačného videa, ktoré je možné upravovať v pribalenom editore DaVinci Resolve pre Mac aj Windows.

Hlavným z dôvodov prečo je v dnešnej dobre Blackmagic Cinema Camera tak populárna, je schopnosť zariadenia snímať a vytvárať záznam pomocou 2.5K-4K obrazového snímača s veľkosťou 35mm. Výsledkom bude Ultra HD obraz s 13 clonovým stopami zachytávaný v 12-bitových DNG súboroch. Kamera vytvára záznam v nekomprimovanom formáte RAW a aj komprimovaný záznam. Výhodou je kompatibilita s objektívmi EF a ZE bajonetom od výrobcov Canon alebo Zeiss. Blackmagic Cinema Camera disponuje LCD dotykovým displejom pre kontrolu záznamu. Novinkou je záznam metadát, ktoré sú kompatibilné s editačným softvérom DaVinci Resolve. To uľahčuje následný produkčný proces a uľahčuje prácu editorov. Minimálny Crop faktor umožňuje fotografovať širokouhlé snímky, takže dostanete obrázky, ktoré sú veľké a krásne. Objektív má schopnosť dynamicky zachytiť rozsah v detailoch tieňov a ďalekých svetiel oveľa lepšie ako klasické kamery.

Blackmagic Syntex

Kamera Blackmagic Design Cinema

Jednoduchá manipulácia

Z používateľského hľadiska je kamera veľmi kompaktná, praktická a minimalistická. Odporúča sa však používanie vždy s ramenným popruhom alebo statívom pre tie najkvalitnejšie snímky. Za menší nedostatok by sa mohol pokladať príliš lesklý 5-palcový monitor. V balení však nájdete clonu, ktorá zabezpečí dobrú viditeľnosť aj v slnečných exteriéroch. Menu je veľmi prehľadné a jednoduché na ovládanie. Blackmagic Cinema Camera umožňuje pripojenie externých mikrofónov. Samotná výdrž kamery ja približne 90 minút. Neumožňuje výmenu batérií, nabíjať je ju však možné aj z iných externých batérií. Blackmagic Camera disponuje skvelou funkciou, záznamom timelapse videa, ktoré je skvelým oživením každého malého filmu a videa.