Botník je dôležitou súčasťou predsiene

Štandardný

Určite každý z nás občas zažil situáciu, keď pri vstupe do bytu či domu  našich príbuzných či priateľov, bolo po zemi potuľujúcich sa nieľko párov topánok. Botník bol kapacitne asi  trocha malý na počet ľudí v domácnosti, ale domáca vás úsmevne očakávala s uniformnými prezuvkami v ruke. Topánky potrebuje každý, ale takmer nikto ich nechce vidieť porozhádzané po zemi pri vchode do obydlia.. Sezónna obuv sa  dá uložiť niekde do komory, ak nejakú máte k dispozícii, ale čo s topánkami, ktoré práve potrebujete a nosíte?

Výklopný botník do každej domácnosti

Výklopný botník určený do predsiene každej domácnosti .

Topánky majú tiež nárok na bezpečný oddych

Botník by mal byť jednou z podstatných súčastí predsieňového nábytku. Mal by byť vždy uzatvárateľný  a pokiaľ ide o jeho štýl, bolo by vhodné ak  by súladil  s vybavením predsieňovej miestnosti. Praktickejšie sú typy  s pevnou hornou odkladacou či sedacou plochou, na ktorú je možné bez obáv si  sadnúť. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je botník zhotovený.  Topánky sú dosť často vlhké alebo znečistené. Botníkový materiál má byť odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu, a taktiež dobre umývateľný.

Botník priamo z predajne alebo na zakázku?

Topánky môžete mať pekne vždy pri ruke, keď budú premyslene uskladnené. Ak si ho vyberiete bez otvoreného úložného priestoru na práve nosenú obuv, budete potrebovať ešte miesto na odkvapkávanie mokrých topánok. Vhodným riešením je malá rohož. Pred nákupom je vhodné uvedomiť si, koľko a aký sortiment  topánok chcete do botníka ukladať.

Botníky pre každú predsieň

Súčasťou každej predsiene by mal byť botník alebo hneď aj botníky či vešiaková stena

Botník by mal mať možnosť aj dýchať

Pri výbere vhodného botníku nezabudnite na kvalitné odvetrávanie. Tak sa dá odviesť zápach a vlhkosť z obuvi. Dôležitým kritériom pri výbere je spôsob uloženia topánok, materiál, rozmery a cena. V prípade botníku so sedadlom si priamo v obchode môžete vyskúšať jeho pevnosť a stabilitu, prípadne i pohodlnosť. Funkčný botník musí spĺňať aj to, aby sa topánky  v ňom  nedeformovali, nesmie byť úplne uzatvorený kvôli dobrému  odvetrávaniu a  mal by mať nejakú zásuvku.