Bytový dizajn kúpelní prináša viac farieb

Štandardný

Veľtrh Cersaie by sa dal nazvať ako akciou roka pre bytový dizajn, hlavne bytový dizajn kúpeľní. Každoročne sú tu predstavované nové materiály a trendy, ktoré budú vládnuť v najbližšom období. V tomto článku vám skúsim predstaviť to najdôležitejšie z tejto akcie.

Bytový dizajn kúpelní bude jednoznačne veselší a farebnejší

bytový dizajn kúpeľní

bytový dizajn kúpeľní

Predstavované boli hlavne produkty, ktoré vznikali v spolupráci so známymi dizajnérmi. Či už sa jednalo o keramické obklady, dlažby, kúpeľňový nábytok a aj luxusné alebo menej luxusné sanitárne vybavenie či termo omietky (ktoré okrem pekného vzhľadu poskytujú tiež zdravý, nezávadný a šetrný priestor a v kúpeľniach je to predovšetkým aj skvelé odparovanie vlhkosti). U všetkých týchto prvkov bytového dizajnu kúpeľní bol jasne viditeľný prechod od nudnejších a nevýrazných farebných odtieňov, k farebnejším a odvážnejším kombináciám.

Kreativite sa medze nekladú ani v materiáloch do kúpeľne

Okrem už známych vykurovaných dlaždíc alebo rôznych typov vykurovacích telies sa predstavila aj veľká novinka. Viete si predstaviť tapetu namiesto obkladu v sprchovom kúte? Dnes je to už možné. Na tomto veľtrhu bola predstavená špeciálna vodeodolná tapeta od talianskej firmy Wall & Deco, ktorá toto všetko dokáže.

Prírodné materiály sú stále v obľube

kúpeľne

kúpeľne

Aj keď je trend jasného posunu dizajnu smerom k farebnosti, prírodné materiály sú jasným evergreenom. Hoci sa dnes už nepoužívajú iba prírodné materiály, ale aj ich verné imitácie. Tieto na pohľad prírodné materiály však majú vylepšené vlastnosti a vďaka tomu dokážu dlhšie odolávať pôsobeniu vlhkosti a prostredia kúpeľní celkovo. Jasne najčastejšie sa jedná o prírodný kameň, drevo alebo prípadne ich imitácie.

Bytový dizajn sa vracia k farebnosti

bytový dizajn

bytový dizajn

Keďže v posledných rokoch bol jasný trend neutrálnych farieb a tlmených odtieňov, bolo jasné, že sa čoskoro objaví zmena. A práve v najbližšom období sa vzhľadom na predstavené exponáty dá očakávať posun k väčšej farebnosti.

Do popredia sa jednoznačne dostávajú odtiene modrej, perleťovej, lila, červených a zelených odtieňov. Tieto farby skvele sekundujú cementovým a ílovým odtieňom predchádzajúcich období. Rovnako sa do kurzu dostáva aj väčšie množstvo vzorov, ktoré dokážu bytový dizajn kúpeľní skvele oživiť.

Pokiaľ teda zvažujete o zmene vo svojej kúpeľni, trend je jasný. Treba sa zamerať na farebnejšie a nápaditejšie riešenia. A preto, aby bola vaša kúpeľňa trendy nie sú nutné ani veľké zásahy. Stačí sa poradiť s niektorým odborníkom na bytový dizajn a riešenie sa zaručene nájde.