Čarovné Filipíny a ich najkrajšie ostrovy

Štandardný

Čas letných dovoleniek je konečne tu a pokiaľ chcete zažiť poriadnu exotiku, zabudnite na neďaleké Chorvátsko a vydajte sa objavovať Filipíny. Pre mnohých je táto dovolenková destinácia pomerne neznáma, no môžete si byť istí, že ak ich raz navštívite, načisto si ich zamilujete. Dokonale priezračné more, palmy, biele piesočnaté pláže s neuveriteľne jemným pieskom, ale najmä nebeský kľud. Filipíny sa skladajú z viac ako 7 000 ostrovov roztrúsených v Tichom oceáne. Dá sa pomedzi ne plaviť loďou, alebo ponad ne preletieť malým nízkonákladovým lietadlom . Oba spôsoby sú nezabudnuteľným zážitkom. A nech už navštívite akýkoľvek ostrov, rozhodne bude prenádherný!

Filipíny

Palawan patrí jednoznačne k najkrajším ostrovom.

Filipíny – ktoré ostrovy sú najkrajšie?

Vybrať si zo 7 000 ostrovov nie je jednoduché, preto vám trochu poradíme. Medzi najkrajšie ostrovy Filipín patrí jednoznačne Palawan. Uvidíte  tam jeden zo siedmych divov sveta – najdlhšiu podzemnú rieku na svete. Rovnako by ste si nemali nechať ujsť ani ostrov Bohol. Čakajú tam na vás najmenšie opičky na svete. Taktiež čokoládové kopce a pláže tak nádherné o akých sa vám ani nesnívalo. Očarí vás aj malý no krásny ostrov Borocay. Užijete si tam masáže priamo na pláži, krásne pláže ako aj potápanie v priezračne čistom oceáne. Ryžové plantáže, jaskyne a úchvatné vodopády uvidíte zase na ostrove Banaue. Ak ste milovníkom histórie, potom si to namierte na ostrov Vigan, ktorého historický stred mesta je pamiatkou UNESCO. Filipíny sú jednoducho čarovné!

Filipíny

Čokoládové kopce na ostrove Bohol.

Usmiate Filipíny

Čo si ale na Filipínach okrem úchvatnej prírody všimnete ako prvé, sú ľudia. A aj keď sú Filipíny chudobnou krajinou, filipíncov inak ako s úsmevom na tvári neuvidíte – prieskumy hovoria, že patria k najšťastnejším ľuďom na svete. Sú priateľskí, milí, veľmi pohostinní a o turistoch sa vyjadrujú s veľkým rešpektom. Filipíny si však zamilujete aj pre teplé tropické počasie, pretože priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 27 stupňov a ak sa na dovolenku vyberiete niekedy medzi marcom a májom, potom sa o dokonalé dovolenkové počasie naozaj nemusíte báť.