Čas vymeniť starý matrac za nový

Štandardný

MatracBudíte sa ráno stuhnutí, boľaví a ani spánok za veľa nestál? Má váš matrac hrbole alebo preliačiny? Je starší než 5 rokov? Spíte lepšie na posteli u niekoho iného alebo dokonca spíte lepšie na gauči? V prípade, že ste odpovedali kladne na väčšinu otázok, nastal čas na výmenu vášho matraca. Veď dobrý spánok je jednou z najdôležitejších vecí a tiež preto, aby ste načerpali dostatok energie. Taktiež si ušetríte nie len bolesť chrbta ale aj hlavy. V posteli strávime tretinu nášho života, a preto kvalitný matrac je jednoducho vec, ktorú pre svoje pohodlie potrebujeme.

Spravte si prieskum a nenechajte sa oklamať

MatracKúpa matraca však môže byť naozaj otravná. Hoci nie je nutné aby ste chodili z predajne do predajne,  lebo matrac sa dá kúpiť aj cez internet, predsa len to nie je taký zlý nápad. V predajni totiž môžete matrac priamo vyskúšať a nechať si poradiť od školených zamestnancov. Tí by vám mali vedieť poradiť. No ani na to sa už dnes veľmi nedá spoľahnúť, pretože všetci predávajú aby mali čo najväčší zisk a tak sú vám v mnohých prípadoch schopní predať hocičo. Preto je veľmi dôležité aby ste si spravili aj menšie samo-štúdium. Preštudujte si aké typy matracov trh ponúka, spravte si prehľad v značkách, prečítajte si aj recenzie zákazníkov alebo sa opýtajte na skúsenosti s matracmi svojich známych.

Zvoľte správnu veľkosť matraca

MatracČi sa už rozhodnete pre nakupovanie v kamennej predajni alebo cez internet, v prvom rade by ste mali vedieť aký veľký matrac chcete/potrebujete. Pokiaľ doma máte rám postele a chýba vám iba matrac tak nie je o čom. Pri jednolôžkovej posteli to je jasné, pri manželskej sa iba treba rozhodnúť či chcete dva menšie alebo jeden veľký. Dnes však ľudia majú všelijaké alternatívne postele. Napríklad miesto konštrukcie si na seba poukladajú niekoľko paliet a matrac položia na ne. V takom prípade si nezabudnite premerať dvere vášho bytu/domu. Bola by škoda kúpiť matrac a nedostať ho dnu. Druh matraca závisí od požiadaviek každého jednotlivca. V ponuke bývajú matrace pružinové, latexové, gélové a z rôznej druhy peny – viskoelastickej, lenivej, studenej, bio…

Prajem vám veľa teda šťastia aby ste našli ten pravý matrac pre pohodlný a kvalitný spánok.