Chcete vyrobiť originálne nočné lampy? Prečítajte si ako na to

Štandardný

V každom dome, byte, v každej spálni či obývacej izbe sú potrebné svietidlá a iné osvetľovacie doplnky, či už na osvietenie konkrétneho miesta v izbe, alebo ako doplnok, ktorý zároveň zútulní celú miestnosť. Mnohí hľadajú nočné lampy konkrétneho vzhľadu, hlavne do detských izieb a nie je prekvapením, že práve také nevedia nikde nájsť. Preto sa niekedy viac vyplatí byť trošku kreatívny a vyrobiť si vlastné nočné lampy. Nočné lampy si môžu takto vyrobiť aj sami deti, presne podľa svojich predstáv.

Nočné svietidlá - MBSUN.cz

Aj takto môžu vyzerať vaše záhradné nočné lampy

DIY nočné lampy pre deti

Nemusíte kupovať drahé precenené nočné lampy v značkových predajniach, pričom dizajn lampy aj tak úplne nezodpovedá vašim konkrétnym predstavám alebo predstavám vášho dieťaťa. Veľmi jednoducho si môžete vyrobiť vlastné a jedinečné nočné lampy a pritom aj čosi ušetriť.

Návod

Vezmite si 4 časti kartónu orezaného do štvorcov, pričom strany by mali mať cca 25 cm. To je taká priemerná veľkosť. Ak však chcete väčšie nočné lampy, zvoľte väčšie štvorcové časti. Spravte z nich kocku.

Pripravte si 4 papierové „trúbky“ napríklad z papierových utierok, alebo čokoľvek valcovitého tvaru. Tieto valce by mali byť aspoň raz tak dlhé, ako kartónové štvorce. Spravte dva otvory na jednej strane valca oproti sebe tak, aby sa cez ne dali spojiť a zlepiť s kockou. Takto si pripravte všetky štyri valce. Malo by to mať tvar hradu s valcami pripomínajúcimi veže. Na strechy veží si vystrihnite malý polkruh a zložte ho tak, aby ste vytvorili kužeľ. Dve strany zlepte a nasaďte na valce – veže. Nakreslite oblúkovité dvere na jednu stranu kocky a okná na všetky štyri strany. Potom ich podľa nákresu vystrihnite. Vezmite si tenký farebný papier a prelepte okná aj dvere z vnútra kocky. Keď potom zasvietite vašu novú lampu, cez okná hradu bude presvitať tlmené farebné svetlo.

Zvonku môžete „hrad“ ozdobiť a vymaľovať podľa vášho vkusu. Keď chcete okolie hradu ozdobiť kameňmi, tie môžete vyrobiť tak, že z novinového papiera urobíte guličku a celú ju pokryjete PVA lepidlom. Necháte úplne zaschnúť a nakoniec nafarbíte sivou farbou. Hrad bude stáť na základe, ktorý tvorí štvorcová časť kartónu, ktorý bude samozrejme väčší ako hrad. Do stredu tohto základu vystrihnite kruh veľkosti baterky. Hrad spolu so základom zlepte spolu. Zapnete baterku a je to. Takéto nočné lampy si môžete vyrobiť v rôznych tvaroch či farbách. Kartón môžete tiež olepiť kúskami látok alebo iným materiálom. Je to skvelý spôsob ako stráviť čas napr. v upršaný deň a deti z toho budú mať radosť.

Nočné svietidlá MBSUN.cz

Kreatívne nočné lampy