Chladiaca vitrína ako marketingový nástroj

Štandardný

Chladiaca vitrína je spravidla navrhnutá špeciálne pre profesionálne použitie. Vďaka sklenenej ochrane sú potraviny vždy chránené zo strán, zhora a spredu proti znečisteniu a zákazníci si ich tak môžu bezpečne prezerať. Existujú chladiace vitríny obslužné aj samoobslužné, pultové alebo stolné. Vhodné sú najmä pre mäsiarstvo, lahôdky, cukrárne, pekárne alebo pre ďalšie prevádzky, ktoré vystavujú mäso, údeniny, syry, zákusky a lahôdky ako sú šaláty, obložené bagety, chlebíčky a podobne. Podľa tovaru a prevádzky je na výber dynamické alebo statické chladenie. Pre zvýraznenie prezentácie vystavených produktov sa odporúčajú vitríny s vhodnou kombináciou svietidiel a regálovými systémami. Pekne osvetlená vitrína v čistej a sympatickej prevádzke je polovicou úspechu predaja. 

chladiaca vitrína
Chladiaca vitrína má enormný vplyv na zvýšenie predaja

Tepelná a neutrálna vitrína 

Tepelné vitríny uchovávajú vystavené potraviny a jedlá v teplom prostredí a udržujú ich v predpísanej teplote. Teplota je regulovaná termostatom. Existujú tepelné vitríny stojace samostatne alebo stolové, ktoré sú vhodné pre reštaurácie, bistrá, lahôdky alebo jedálne. Dostupné sú v obslužnom alebo aj v samoobslužnom variante. Pre pekárov sú zasa vyrábané neutrálne vitríny na vystavovanie pečiva. Pečivo alebo chlieb ponúkaný vo vitríne zaujme na prvý pohľad. Vitríny sú zväčša vyrábané na mieru, rozmerovo prispôsobiteľné podnosom alebo košíkom na vystavované pečivo.  

chladiaca vitrína
Chladiaca vitrína môže mať množstvo tvarov a veľkostí

Chladiaca vitrína = marketingový nástroj! 

V prípadoch, keď je predajňa či kuchyňa otvorená zákazníci ju môžu navštíviť, neexistuje účinnejší nástroj marketingu ako je čistá a usporiadaná chladiaca vitrína. Predstavte si vitrínu plnú žiadaného mäsa so živou farbou, pekne usporiadaného podľa typu a uloženého v lesklých a vhodných nádobách. Alebo vitrína s farebným ovocím a zeleninou, umiestnené s láskou a starostlivosťou. Prípadne vitrína naplnená delikatesami a nápojmi prehľadne usporiadanými v profesionálnom zariadení, ktoré zaručuje správnu teplotu bez toho, aby boli sklo zahmlené či rozmazané. Takto usporiadaná a čistá vitrína ukazuje ponúkanú kvalitu a vášeň k práci, úctu k zákazníkovi a nakoniec sa stane tým správnym pólom príťažlivosti a konkurenčnou výhodou pre každé podnikanie.