Chýba vám doma praktická a zároveň elegantná rozkladacia pohovka?

Štandardný

Typická rozkladacia pohovka slúži cez deň prevažne na sedenie a v noci niekedy aj ako lôžko. Je to praktický kus nábytku, ktorý sa v prípade potreby rýchlo premení na posteľ pre vás alebo príležitostné návštevy. Ráno sa jednoducho opäť zloží a nezaberá veľa miesta. Obľúbené sú menšie rozmery pohoviek, ale v ponuke je množstvo veľkostných variantov, takže nie je problém vybrať si niečo podľa vašich priestorových možností. Rozkladacie pohovky nájdu svoje miesto v byte i rodinnom dome, obývacej izbe, detskej izbe i pracovne, ktorá sa vďaka takejto sedačke môže rýchle premeniť na hosťovskú izbu.

rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka môže vyzerať elegantne a taktiež byť pohodlná a praktická

Sedačka sa má rýchlo a ľahko rozložiť

Každá rozkladacia pohovka má mať okolo seba dostatočný priestor, aby sme nemuseli zložito presúvať nábytok, svietidlá či bytové doplnky. Rozložená sedačka by mala byť dostatočne pohodlná pre pokojný spánok. Sedačka sa má ľahko a rýchlo rozložiť na lôžko. Mechanizmus si určite radšej vyskúšajte priamo v obchode. Občas oceníme, keď bude sedačka na mobilných kolieskach a v prípade potreby ju jednoducho presunieme. Do detskej izby je praktická rozkladacia pohovka so snímateľným poťahom, ktorý možno prať. Poťahový materiál má byť vysoko oteruodolný s možnou protialergénnou úpravou. V malom byte oceníme rozkladaciu pohovku s úložným priestorom.

rozkladacia pohovka

Pohovka s možnosťou rozloženia na jednolôžko

Rozkladacua sedačka funguje na rôznych systémoch

Väčšinu sedačiek je možné rozložiť jednoduchým zatiahnutím za prednú časť, iné majú v sebe zabudovanú zásuvku s matracom. Rozkladacia pohovka má vo svojom vnútri dômyselný sklápací systém s matracom a dreveným alebo kovovým roštom. Stále moderné sú nízke sedačky s hlbším sedom, ktoré ale nemusia vyhovovať každému. Keď chceme komfort pre všetkých členov rodiny, je šikovné voliť variabilné systémy. Tie ponúkajú reguláciu výšky opierok smerom nahor aj dopredu, možno na nich voliť hĺbku sedacieho dielu či jednotlivé sedacie moduly presúvať a spájať. Dobrú rozkladaciu pohovku spoznáme tak, že ju možno ľahko a rýchlo rozložiť. Je rozumné si ju priamo v predajni vyskúšať, nielen si na ňu sadnúť ale ju aj rozložiť.