Čo určuje cenu montáže vzduchotechniky? 

Štandardný

     Plánujete si do domu nainštalovať klimatizáciu? Domáca klimatizácia prešla dlhú  vývojovú cestu. Od pohodlia pre tých najbohatších k štandardu vybavenia každého bytu. V procese výberu, inštalácie a  montáže vzduchotechniky sa však oplatí využiť pomoc špecialistov: Odborníkov na vzduchotechnické systémy,  ktorí vám poradia, ako chladiace zariadenie správne používať. Vopred si zistite, čo všetko určuje konečnú cenu montáže domácej vzduchotechniky  poskytovanej konkrétnou firmou pôsobiacou v tejto oblasti podnikania. 

spokojná žena s klímou
Klimatizácia sa stala bežnou súčasťou vybavenia našich domovov.

Montáž vzduchotechniky na mieru 

     Pri začatí oceňovania inštalácie domácej klimatizácie je najdôležitejším faktorom jej vzdialenosť od centrálnej jednotky. Čím vyššia je spomínaná hodnota, tým vyššie sú konečné náklady celej montáže. Dôvodom je potreba použiť ďalšie stenové kanály, ktoré priamo ovplyvňujú úroveň náročnosti montáže a čas práce špecialistov. Okrem toho sa tento faktor premieta do zvýšenej dĺžky elektrických inštalácií. 

     Konečná cena montáže vzduchotechniky závisí aj od potreby použitia doplnkového príslušenstva, ako sú čerpadlá kondenzátu, lepšie nožičky na podstavec pod klimatizáciu či potrebné  plášťové prikrytie jednotlivých prvkov.  

Ideálne je klimatizáciu umiestniť neďaleko od centrálnej jednotky.

Estetické faktory montáže zariadenia 

    Konečné náklady na inštaláciu ovplyvňujú aj všetky činnosti zamerané na prepojenie klimatizácie s inými domácimi inštaláciami. Do úvahy sa berie aj potreba zamaskovať zariadenie z estetických dôvodov. Čo je v prípade majiteľov rodinných domov nutný finančný náklad. Vyčnievajúce prípojky, káble či iné prvky inštalácie nie sú žiaducim interiérovým prvkom v byte. Preto sa oplatí zamerať sa na špecializované krycie dosky alebo schovanie rozvodov vzduchotechniky priamo do steny. 

Ako znížiť cenu montáže vzduchotechniky?

    V procese inštalácie domácej klimatizácie je prvoradým faktorom bezpečnosť členov domácnosti a bezproblémová prevádzka vzduchotechnického zariadenia v budúcnosti. Niektoré chladiace zariadenia obsahujú aj látky, ktoré pri uvoľňovaní do ovzdušia negatívne vplývajú na prírodné prostredie. 

     Základným faktorom ovplyvňujúcim nižšiu cenu inštalácie vzduchotechniky je skrátenie doby montáže. Ak potrebujete inštalovať množstvo zariadení v rôznych miestnostiach, stojí za zváženie multisplitová klimatizácia. Tá sa vyznačuje možnosťou pripojenia zostavy viacerých nezávislých jednotiek. Riešením, ktoré často umožňuje znížiť konečnú cenu inštalácie, je aj kúpa balíka, ktorý obsahuje chladiace zariadenie aj zapojenie a montáž vzduchotechniky.