Čo znamená štýlové oblečenie?

Štandardný

Existujú výrazné rozdiely medzi tým, čo je oblečenie z nutnosti, módne oblečenie a štýlové oblečenie. Termín „odev“ sa prvý krát objavil v 13. storočí a vzťahoval sa na oblečenie vo všeobecnosti. Móda a štýl sú slová 14. storočia. Štýl opisuje formu niečoho, zatiaľ čo móda odkazuje na prevládajúce štýly v určitom čase. Všetko oblečenie môže byť opísané v zmysle štýlu špecifických vlastností ako je napr. mandarinkový golier alebo nariasený rukáv. A ak je tento štýl v súčasnosti populárny, považuje sa to za módne. Štýly oblečenia sa pravidelne opakujú aj keď zvyčajne v mierne odlišných formách.

„Každý, kto si nárokuje na originálnosť, nemá vedomosti o histórii.“ – Coco Chanel.

Štýlové oblečenie

Pohodlnosť a štýl, to je najlepšia kombinácia.

Každý chce štýlové oblečenie

Vo všeobecnosti však štýlové oblečenie znamená módne a trendy oblečenie. V ostatnom období sa kladie stále väčší dôraz na pohodlie v každom aspekte života, a teda aj v móde. Množstvo trendy oblečenia tvoria pohodlné bavlnené látky, teplákoviny, široké strihy alebo strechové látky. Štýlové oblečenie teda tvoria prevažne teplákové súpravy, voľné šaty jednoduchého strihu, kardigany, legíny, a taktiež doplnky ako ruksaky, šiltovky a pod.

Štýlové oblečenie

Štýlové oblečenie tvoria aj doplnky, ako šatky, šále, či čiapky.

Pohodlne kamkoľvek

Ležérne oblečenie dnes povoľujú aj mnohé pracovné pozície, nosí sa tiež vo voľných dňoch a doma, a do istej miery sa tomuto trendu venuje aj budúca móda. Pohodlie sa vyhľadáva natoľko, že najnovšie štýlové oblečenie má byť pyžamo. Saténová nohavicová súprava, nočné negližé alebo tiež župany, tvoria v Hollywoode horúcu novinku v obliekaní. Dokombinujú ich sandálmi a lodičkami na vysokom podpätku a luxusnou kabelkou a outfit je hotový. Doplnky sú veľmi dôležitou súčasťou moderného outfitu. Niekedy štýlové oblečenie netvoria samostatné kúsky oblečenia, ale práve doplnky. Postačí vám obyčajné biele tričko, modré džíny a biele tenisky, ktoré doplníte o farebný neónový náhrdelník, farebnú kabelku do ruky a štýlové slnečné okuliare. Takýto outfit je nie len štýlový ale aj pohodlný a vkusný. V lete by mal byť základom vášho šatníka.

A ako si predstavujete štýlové oblečenie vy? Je to elegantná a nadčasová klasika v podobe bielej košele a džínsov, celé kvetinové šaty, hipsterský retro look, či naveky tepláková móda? Sledujete najnovšie trendy v obliekaní, alebo sa riadite tým, čo vám pristane najlepšie?