Converse tenisky – obuv na každú príležitosť

Štandardný

Ikonické plátenky s logom v tvare hviezdy na boku sú obľúbeným kúskom už vyše 100 rokov. Niet sa čomu čudovať – sú pohodlné, štýlové a ich osobitý dizajn je jednoducho nenapodobiteľný.

tenisky converse
Ikonické tenisky Converse sú obľúbeným kúskom nie len u žien, ale aj u mužov.

Niečo viac o Converse

Za zrodom značky Converse stojí pán Marquis Mills Converse, ktorý ju založil v roku 1908. Na začiatku jeho firma vyrábala jednoduché topánky s gumenou podrážkou určené pre bežných ľudí. O niekoľko rokov neskôr prišlo rozhodnutie expandovať na trh so športovou obuvou. S pomocou známeho basketbalistu Chucka Tailora sa to viac ako podarilo. Converse tenisky sa čoskoro stali uznávanou športovou obuvou, ktorú nosili basketbalisti na najvyšších úrovniach.

damske tenisky converse
Tenisky converse sa skvelo hodia nie len k teplákom, ale napríklad aj k sukni či šatám.

Počas druhej svetovej vojny sa značka sústredila na potreby armády, a tak jej biznis prežil bez väčšej ujmy. 60-te roky boli zlatou dekádou značky. Na trh postupne prerazili farebné modely a obuv Converse si získala veľké uznanie najmä medzi fanúšikmi rock’n’rollu. Dnes je symbolom pop kultúry, pouličnej módy a obľúbenou voľbou mladých ľudí.

Do koča aj do voza

Tenisky Converse sú klasikou, ktorá zažiari v každom outfite. Obuť si ich môžete k teplákom, rifliam, kraťasom, sukni i šatom. Udržia vaše nohy v pohodlí počas prechádzky po meste, ale aj dlhšieho výletu do prírody. Nesklamú ani na dlhých pracovných stretnutiach či počas vzrušujúceho koncertu vašej obľúbenej hudobnej skupiny. Converse tenisky sú jednoducho topánkami, ktoré patria do šatníka každej ženy.

Čo ak sa zašpinia?

Veľkým postrachom majiteľov bielych aj farebných tenisiek z textilu je ich zašpinenie. Tenisky Converse môžete v prípade znečistenia jednoducho vyčistiť pomocou mäkkej kefy. Väčších škvŕn od blata sa zbavíte pomocou navlhčenej handričky. Týmto spôsobom hravo vyčistíte ikonickú bielu špičku aj plátenú časť topánky. Iste sa však vyhnite použitiu práčky, ktorá by mohla výrazne znížiť životnosť obuvi. Mokré topánky umiestnite na miesto, kde nesvieti slnko. Po usušení budú Converse tenisky zasa ako nové.