Dámske čižmy – obuv vhodná pre každé ročné obdobie

Štandardný

Dámske čižmy už nepatria len do kategórie zimnej či jesennej sezónnej obuvi. Vďaka svojej rozmanitosti a nápaditosti sa stali veľmi obľúbenou a štýlovou celoročnou obuvou, ktorú dámy s obľubou využívajú nielen v zimnom období, ale aj na jar a na jeseň či dokonca aj v lete. Možno sa pýtate „Čižmy a v lete? To akosi nejde dokopy!“ Ale dnes už nič nie je nemožné. Letné dámske čižmy v štýle remienkových gladiátoriek po členky alebo až pod kolená sa stali súčasťou trendovej letnej dámskej módy. Aké dámske čižmy teda zvoliť pre ktoré ročné obdobie? S akým outfitom ich kombinovať, aby skutočne vynikli a pôsobili maximálne efektne?

dámske čižmy

Letné dámske čižmy sa skvele hodia ku kraťasom, napr. na letný festival

Jesenné a zimné dámske čižmy nám ponúkajú more možností

Jeseň a zima sú pre dámske čižmy asi najtypickejším ročným obdobím, kedy sa vplyvom sychravého a zimného počasia ich noseniu určite nevyhne ani jedna z nás. Aj škála rôznych prevedení a dizajnov dámskych čižiem je práve v tomto období asi najpestrejšia. Takže vybrať si tie pravé môže byť niekedy naozaj náročné a nezostáva nám nič iné, len to vyriešiť nákupom aspoň dvoch či troch párov tejto skvelej obuvi. Dámske čižmy nízke členkové, s klasickou výškou pod kolená, ale aj extrémne vysoké mušketierky, na platforme, rovnej podrážke aj na štíhlych vysokých podpätkoch, špicaté aj zaoblené… Naozaj bohatý a rozmanitý výber, ktorému neodolá žiadna žena.

dámske čižmy

Na jeseň a v zime sú dámske čižmy najbežnejšou obuvou

Dámske čižmy na jar aj na leto

Aj dámske čižmy na jarné a letné obdobie ponúkajú zaujímavé, štýlové či dokonca až extravagantné kolekcie čižiem. Zvyčajne sú z tenších a vzdušných materiálov s drobnými či výraznejšími perforáciami v podobe drobných kvietkov, bodiek, štvorčekov a iných zaujímavých vzorov i ornamentov. Veľmi efektne však pôsobia aj dámske čižmy s použitím transparentnej čipky, jednoduchej sieťky či háčkovanej textílie  a s vykrojením v oblasti špičky alebo päty. Takéto čižmy oživia každý outfit a dokonale vyniknú v kombinácii s kratšou sukňou alebo aj s rifľovými šortkami.