Dámske fitness oblečenie nielen na parádu

Štandardný

Ľudia si ešte stále myslia, že pokiaľ si na cvičenie starostlivo vyberáte fitness oblečenie, že sa chcete jednoducho iba ukázať. Áno, každá z nás chce byť aj pri cvičení pekná a chce sa cítiť dobre a pohodlne, no cvičenie v značkových a krásnych veciach je aj o niečom inom. V prvom rade ide o funkčnosť. Dámske fitness oblečenie je vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré vám zaručia nielen maximálnu pohodlnosť počas nosenia, ale dokáže napríklad spoľahlivo odvádzať vlhkosť preč od vášho tela. Najvhodnejší materiál pre dámske fitness oblečenie je syntetický materiál a úplne nevhodná je bavlna. Tá síce vynikajúco saje pot, no nedokáže ho odvádzať preč a tak máte pri športe dokonale mokré oblečenie a ľahko sa môže stať, že prechladnete – nehovoriac o nepríjemnom pocite z mokrého a ťažkého odevu.

dámske fitness oblečenie

Kvalitný a odolný materiál je základom každého dobrého fitness oblečenia.

Čo je dámske fitness oblečenie

Možno sa sami seba pýtate, čo vlastne to dámske fitness oblečenie je? Sú to tepláky a volné tričko? V podstate je to všetko oblečenie určené na cvičenie, ktoré je ale vyrobené z kvalitných materiálov, je ľahké a vzdušné. Práve kvalita materiálu by mala byť pri výbere na prvom mieste a až potom si treba všímať dizajn. Medzi najbežnejšie dámske fitness oblečenie patria napríklad fitness legíny, tričká, podprsenky či tielka, rôzne mikiny, bundy, šortky ako aj športové topánky. Pre ženy je tým najzákladnejším kúskom jednoznačne fitness podprsenka, ktorej výber je častokrát podceňovaný. Najmä dámy s väčším poprsím by si mali dať záležať na vhodnej športovej podprsenke – tá by mala byť dostatočne pevná, aby mali prsia dostatočnú oporu. Nemenej dôležitý je aj výber správnych fitness topánok, aby vaše kĺby zbytočne netrpeli. Mali by byť pevné, priedušné a na členku vám musia dokonale sedieť.

dámske finess oblečenie

Športové tielko alebo podprsenka je najzákladnejším prvkom dámskeho športového oblečenia.

Dámske fitness oblečenie musí byť ľahké a vzdušné

Ako som už spomínala, dámske fitness oblečenie by malo byť vyrobené z kvalitných syntetických materiálov, ako napríklad polyester, polyetylén, polypropylén alebo polyamid. Všetky tieto spomínané materiály obsahujú jemné vlákna, vďaka ktorým je dámske fitness oblečenie ľahučké a zároveň vzdušné, čo pri aktívnom pohybe viac ako oceníte. Navyše sa v nich neudrží žiadna vlhkosť a oblečenie je aj napriek intenzívnemu poteniu rýchlo suché, pretože vlhkosť je ihneď odvádzaná preč od tela. Takže s kúpou dámskeho fitness oblečenia to máte proste v suchu!