Dámske lodičky – aby ženská chôdza nebolela…

Štandardný
dámske lodičky

Spôsobujú vám dámske lodičky bolesť pri chôdzi? Potom ich nenosíte správne!

Obuv, ktorú veľa žien miluje, ale pre niektoré je priam utrpením v nich vydržať – dámske lodičky, topánky, ktoré majú neskutočne veľa rôznych a veľmi pekných variant a zároveň topánky, za ktorými sa väčšina mužov obzrie, pretože v dámskych lodičkách vyzerajú ženské nohy veľmi atraktívne a žensky. Najväčšou prednosťou a zároveň aj nepriateľom dámskych lodičiek je práve vysoký podpätok, ktorý na jednej strane pridá zopár centimetrov k dobru, čím opticky zoštíhli postavu a vytvorí peknú siluetu vašim nohám, no na strane druhej sťažuje chôdzu a neskutočne z neho bolia nohy, nehovoriac už o tom, že na behanie za deťmi na ihrisku, v parku či v meste, je absolútne nevhodný. Ako teda zaradiť dámske lodičky do nášho praktického života bez toho, že by to pre nás muselo byť utrpením ?

Dámske lodičky – začnite s vysokými podpätkami postupne

Ak teda dámske lodičky nie sú práve vašou najsilnejšou stránkou a napriek tomu ich vždy veľmi obdivujete, pretože sa vám tento veľmi ženský typ obuvi naozaj páči, začnite s lodičkami pekne postupne. Všetko v živote potrebuje tréning a nie je tomu inak ani s v chôdzou na vysokých podpätkoch. Začnite teda pekne poporiadku a určite si to nenasmerujete z každodenného nosenia tenisiek či balerínok do dámskych lodičiek s 10 cm ihličkovými opätkami. Pre začiatok vám postačí aj 3 – 4 cm opätok, nie však príliš tenký, ale skôr širší typ alebo zvoľte dámske lodičky na klinovom podpätku, ktorý je stabilnejší a šetrnejší k vašim chodidlám.

dámske lodičky

Vyberajte si iba naozaj kvalitné dámské lodičky pre zdravie vašich nôh!

Dámske lodičky – pre pohodlnejšiu chôdzu je dôležitá aj ich kvalita

Okrem trénovania chôdze na vysokých podpätkoch je veľmi dôležité vyberať si naozaj kvalitné dámske lodičky. Vyberajte si lodičky zásadne od kvalitných slovenských alebo európskych výrobcov a nie lacné a nekvalitné kúsky na trhoch či tržniciach. Pre pohodlie vašich nôh je dôležitá kvalitná stielka, kvalitný materiál aj celkové precízne vypracovanie topánok. Pre pohodlnejšiu chôdzu v dámskych lodičkách sú dobrým tipom aj rôzne gélové vložky a vankúšiky napr. pod klenbu či pod prsty, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch.