Dámske lodičky – úplná klasika

Štandardný

Ženský šatník by nebol úplný, keby v ňom neboli aspoň jedny dámske lodičky. Je to neodmysliteľná súčasť dámskeho šatníka, podobne ako nesmrteľné džínsy či biela dámska košeľa. Bez nich sa jednoducho žiadna žena nezaobíde. Dámske lodičky robia ženu ženou. Dodávajú jej sexepíl a robia ju zvodnou. Okrem toho vám vedi lodičky pridať pár centimetrov na výške a opticky predlžujú, ale aj zoštíhľujú nohy. Navyše pre mužov pôsobia dámy v podpätkoch veľmi príťažlivo a sebavedome. Lodičky pristanú každej žene a preto by ich mali dámy nosiť aj počas bežného dňa, nielen na slávnostné podujatia. Nikto vám pritom nekáže kupovať hneď lodičky so 14 centimetrovým podpätkom, na začiatok stačí aj 5-6 cm a neskôr môžete výšku podpätku zvyšovať. Hlavné je, aby ste v nich vedeli chodiť.

dámske lodičky

Moderné dámske lodičky vhodné na večer v meste ale i na spoločenskú udalosť

Aké majú byť dámske lodičky?

Dámske lodičky by mali byť predovšetkým pohodlné a samozrejme pekné. Pohodlnosť je však prioritou a to najmä ak nosíte lodičky aj niekoľko hodín denne – napríklad do práce. Ak sú nepohodlné, nepomôže im ani fakt, že vyzerajú perfektne a všetky kolegyne vám ich závidia. Pľuzgiere, mrzutá nálada, či deformácia chodidla vám za to určite nestoja. Aby boli lodičky pohodlné, musia byť vyrobené z pravej kože. Ak si teraz hovoríte, že vaše „syntetické“ lodičky sú rovnako pohodlné, buď klamete sami seba alebo ste ešte pohodlné lodičky na nohe nikdy nemali. Jedine koža zabezpečí, že sa lodičky dokonale prispôsobia vášmu chodidlu. Dôležitá je aj hrúbka podrážky – pre dostatočný komfort pri chôdzi sa vyhnite príliš tenkým podrážkam. Pozor však dávajte aj na podpätok, ten by mal s podlahou zvierať pravý uhol.

dámske lodičky

Nebojte sa nových farieb a vzorov

Ako kombinovať dámske lodičky?

Výhodou tohto typu dámskej obuvi je to, že ich môžete kombinovať takmer s hocičím. Kostým, šaty, sukňa, nohavice, ale aj džínsy – fantázii sa medze nekladú a čím viac lodičiek v šatníku máte, tým lepšie. Základom by mali byť lodičky v neutrálnych farbách, ako napríklad čierne a béžové, no určite nezabudnite aj na dámske lodičky, ktoré upútajú hneď na prvý pohľad – červené, modré a proste hocičo, čo vám zapadne do vášho šatníka. Dnes už ani neplatí pravidlo, že topánky musia ladiť s kabelkou a tak máte pri kúpe dámskych lodičiek naozaj voľnú ruku.