Dámske peňaženky sa scvrkávajú

Štandardný

Nie, nie je to žiadna metafora ani následok toho, že by ženy nosili menej hotovosti pri sebe. Dámske peňaženky sa skutočne scvrkávajú, teda fyzicky zmenšujú a zužujú.

Prečo také malé dámske peňaženky?

Toto sa deje preto, že si ženy kupujú rovnako zmenšené kabelky a už nenosia toľko vecí vo svojich kabelkách ako kedysi. Dámska móda dnešnej doby tlačí na návrhárov na trend jednoduchých elegantných úzkych a malých crossbody kabeliek a brašní. Taktiež faktom, že mobilné smartfóny prebrali rolu elektronického diára, rôznych klubových kartičiek, vizitiek, vernostných kárt, nie je potreba alebo túžba po veľkých dámskych peňaženkách. Vďaka rôznym aplikáciám môžete dokonca aj cestovať pomaly len s mobilným telefónom. Toto znamená posun k viac drobným vzorom dámskych peňaženiek, úzkych štýlov peňaženiek na zips, malých kožených puzdier na karty a podobne.

damske penazenky

Malé dámske penaženky sa zmenšujú. Primárny dôvod hrajú smartfóny, ktoré zastupujú funkcie kreditných kariet aj vizitiek.

Čo môžeme očakávať v trendoch s doplnkami?

Je to prirodzené, že veci ako dámske peňaženky sa zmenšujú, keďže dámy majú potrebu nosiť so sebou menej vecí. Keďže sa dámske peňaženky nepovažujú za veľmi pôvabnú záležitosť, ich dizajn neprešiel veľkým vývojom. Nebolo s čím experimentovať, nikdy sa nevyrábali dámske peňaženky na denné nosenie, na večerné, do spoločnosti alebo na špeciálne podujatia, či do prírody a na piknik… Avšak dnešnou dobou, pri malých peňaženkách je potrebné zamýšľať sa nad dizajnom viac ako kedykoľvek predtým. Okrem skutočne rôznych farieb a kontrastov (napr. peňaženka a zips), sa dizajnéri pohrávajú s nápadmi rôznych nápisov na peňaženkách ako aj rôznych tvarov alebo špeciálneho uzamykania, zaoblených tvarov, napr. okrúhle a úzke peňaženky, so zipsom, na klapky alebo magnet. Podaktorí dizajnéri dokonca skĺbili dámsku peňaženku s listovou kabelkou. To znamená, že zvonku mala vzhľad listovej kabelky, do ruky alebo na elegantný retiazkový remienok na plece, alebo na rameno a zvnútra je vybavená rôznymi prepážkami, rúž, mobilný telefón a iné drobnosti.

dámske peňaženky

Predajcovia si po zníženom dopyte po veľkých peňaženkách uvedomili, že do trendov nastupuje funkčnosť alebo dizajn.

A vy? Už ste si zvykli na tieto zmenšeniny dámskych peňaženiek alebo ešte stále nosíte so sebou „kabelku“ na peniaze v kabelke?