Dámske šľapky putujú kontinentmi

Štandardný

Ktorú obuv máte v lete najradšej? A) Plátenné tenisky? B) Sandále? C) Šľapky? „C“ je správne!

Dámske šľapky sú symbolom leta, domácej pohody a voľnočasových aktivít. Napriek tomu, že každá z nás má doma zvyčajne hneď niekoľko párov, častokrát ich svet podceňuje. Ten užívateľský. Ten módny ich vylepšuje, aby boli v botníku rovnocenným partnerom vašich sandálov či obľúbených balerínok.

dámske šľapky
Šľapky sú symbolom leta

Dámske šľapky a ich história

Šľapky sa nepochybne v primitívnej forme nosili už niekde v staroveku. Ak však začneme skúmať minulé, 20. storočie, dostaneme sa k ich koreňom v Japonsku. Vyzerá to tak, že Ďaleký východ mal pred Američanmi navrch a do Spojených štátov sa prvé gumené šľapky dostali z krajiny vychádzajúceho slnka. Za veľkou mlákou sa napokon dočkali ďalších vylepšení. Menili sa ich farby, materiály, výzor. Okrem gumených flip-flopov svet spoznal postupne dreváky, nízke šľapky, šľapky na opätku, šľapky na platforme. Ako vyzerajú tie, čo sa skrývajú u vás doma?

dámske šľapky
Dnes je trhu pestrá škála modelov

Dámske šľapky ako rovnocenný obuvnícky druh

Napriek tomu, že dámske šľapky netreba preceňovať, aj podceniť ich by bola veľká škoda. Hoci sú nositeľky, ktoré by si ich nikam mimo domu neobuli – pretože sa im spájajú vyložene s domácou obuvou a papučami, väčšina dám vie, ako s nimi naložiť v rámci bežného letného outfitu. Preto nám pravidelne spestrujú letné dni a užívame si v nich voľnosť, dopriatu, samozrejme, najmä našim nohám. Nezáleží pritom, aký je váš vkus. Dámske šľapky sa dnes vyrábajú v takej pestrej palete modelov, že si z nich vyberie každá záujemkyňa. Modely, ktoré ladia k bežnému oblečeniu, skôr elegantné, alebo modely športové, ktoré sa hodia najmä k športovým odevom, tričku a šortkám. Potom sú modely, ktoré možno zaradiť niekde uprostred.

Dáte prednosť nízkym šľapkám s plochou podrážkou a bohatým zdobením? Siahnete skôr po šľapkách na platforme, ktoré majú jednoduchý zvršok ale komfortnú a mäkkú stielku? Oslovuje vás štýl klasických drevákov s plnou špičkou a plným opätkom? Svojho favorita v podobe páru nových šľapiek nájdete tak v bežných obchodoch ako aj obchodoch so značkovým tovarom. Ak sa už leto skončilo, využite posledné výpredaje a nakúpte si napr. štýlové modely na budúci rok. Šľapky totiž nezostarnú a nevyjdú z módy. Zaručene. A začiatkom budúceho leta, akoby ste svoj poklad našli….